Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10311
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Razem dla dobra Jeleniej Góry i jeleniogórzan

Piątek, 18 listopada 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: AP/Angela
JELENIA GÓRA: Razem dla dobra Jeleniej Góry i jeleniogórzan
Fot. Organizator
Na terenie miasta jest około 400 organizacji pozarządowych, a w regionie jest ich około 600. Wiele z nich nic nie wie o działaniu pozostałych, a nawet o ich istnieniu. Jak to zmienić? W Dworze Czarne dyskutowano m.in. na temat utworzenia Forum Jeleniogórskich Organizacji Pozarządowych.

Na zebraniu ustalono m.in., że forum będzie nosiło nazwę Karkonoska Koalicja Pozarządowa. Instytucja chce stworzyć własną stronę internetową, na której mają być na bieżąco zamieszczane wszystkie inicjatywy podejmowane przez organizację zrzeszone w KKP.

Ponadto na stronie będą podane wszelkie informację na temat organizacji pozarządowych: ich adresy i zakres działania. Podjęto też decyzję, że co miesiąc będą organizowane spotkania robocze, przygotowywane przez różne organizację w ich siedzibach. Dzięki temu organizację się wzajemnie poznają i będą miały szansę podejmowania wspólnych decyzji.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz.17.00 w siedzibie KSON ul. Osiedle Robotnicze (budynek po byłej przychodni VITA), na które już dziś przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z terenu miasta jak i okolic zaprasza Stanisław Schubert, prezes KSON.

Tematem dyskusji była też współpraca Karkonoskiej Koalicji Pozarządowej z władzami miasta. Łącznikiem miedzy miastem a organizacjami ma być Zygmunt Korzeniewski, naczelnik wydziału dialogu społecznego.

Czym ma być Forum Jeleniogórskich Organizacji Pozarządowych? – Stać się może miejscem gromadzenia pomysłów, a także ocen i pytań wobec wszystkiego, co jest związane z naszym miastem i regionem, miejscem dialogu przedstawicieli organizacji pozarządowych między sobą, oraz organizacji pozarządowych i władz samorządowych, gremium wspierającym władze samorządowe w realizacji zadań pożytku publicznego oraz czynnikiem wpływającym na doskonalenie kultury życia społecznego, a przede wszystkim wrażliwości wobec najdrobniejszych zjawisk negatywnych w funkcjonowaniu miasta – tłumaczy Jan Ginowicz z Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group