Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7185
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rakietki i lotki dla wszystkich

Niedziela, 3 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 3 września 2006, 10:49
Autor: rylit
Jelenia Góra: Rakietki i lotki dla wszystkich
Fot. rylit
Badminton na dobre zagościł już do sali Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej (dawnego „Olimpa”), gdzie w ramach obchodów „Września Jeleniogórskiego” odbył się kolejne już zawody w tym sporcie.

Turniej regionalny w badmintona dla dzieci i młodzieży, sportu wywodzącego się z Indii rozpropagowanego przez Anglików, odbył się w sobotę w hali w Parku Zdrojowym.

Organizatorem był Klub Sportowy „Chojnik”
Zgromadził on na starcie kilkudziesięciu młodych zawodników z Wrocławia, Bogatyni, Sobótki, Piechowic i Jeleniej Góry. Walczyli oni w kategoriach młodziczek i młodzików oraz w kategoriach open mężczyzn i kobiet.

Turniej z okazji „Września Jeleniogórskiego” to jedna z trzech imprez organizowanych w roku przez klub. Kolejne to „Turniej Mikołajkowy” i z okazji „Wiosny Cieplickiej”. Dzięki Urzędowi Miasta Jeleniej Góry i prywatnym sponsorom zawodnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Co prawda do wyczynowego uprawiania tego sportu potrzebne jest boisko, siatka, wyczynowe rakietki i lotki, to jednak rekreacyjnie może go uprawiać każdy. Zapraszamy.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group