Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10615
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Rajdowe sukcesy zawodników Automobilklubu Karkonoskiego

Wtorek, 13 listopada 2012, 19:48
Aktualizacja: 19:49
Autor: MDvR
Kraj: Rajdowe sukcesy zawodników Automobilklubu Karkonoskiego
Fot. archiwum
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zakończyły się sukcesem zawodników Automobilklubu Karkonoskiego, którzy w klasyfikacji rocznej klasy HR (historycznej) zajęli całe podium.

Tytuł mistrza Polski zdobyła załoga Arkadiusz Urbanowicz – Adam Jaros, startująca widowiskową tylno napędową „żółtą strzałą” BMW M3. Tytuł wicemistrza Polski zdobył za kierownicą wysłużonego, ale bardzo szybkiego Opla Kadeta (zwanego pieszczotliwie „Kazikiem”) Łukasz Ryznar, a na ostatnim stopniu podium z tytułem drugiego wicemistrza Polski stanął Paweł Winczaszek jeżdżący Oplem Astrą.

Należy dodać, że klasa HR w tym roku była bardzo licznie obsadzona i w ciągu sezonu zostało sklasyfikowanych 20 zawodników, co pokazuje skalę trudności zdobytych tytułów, gdzie zawodnik musi walczyć nie tylko z rywalami, ale też często z samochodem nie pierwszej młodości.

Ale to nie jedyne sukcesy zawodników naszego klubu, ponieważ tytuł wicemistrza Polski w klasie 8 zdobył doświadczony pilot Łukasz Włoch. Łukasz wsiadając na początku sezonu do młodego debiutującego w RSMP kierowcy Dawida Dobrodzieja, poprowadził go bezpiecznie i rozważnie do tytułu wicemistrza Polski, co dla debiutanta w starciu ze „starymi” wyjadaczami jest nie lada wyczynem.

Do sukcesu w Rajdowym Pucharze Polski zmierza pilot reprezentujący barwy Automobilklubu Karkonoskiego – Lech Kaczmarek, który w klasie E 30 (startujący BMW) jest na pierwszym miejscu z przewagą 2 punktów nad drugą załogą. Do rozegrania w (16-17.11) została ostatnia runda Pucharu Polski - Rajd Cieszyńska Barbórka gdzie wszystko się rozstrzygnie i mamy nadzieję, że Lech Kaczmarek z kierowcą Pawłem Suchorzębskim zapewnią sobie zwycięstwo w klasie E30 sezonu 2012.

Gratulując sukcesów zawodnikom, życzymy wytrwałości i możnych sponsorów wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy naszego jeleniogórskiego klubu aby sezon 2013 obfitował w kolejne tytuły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
784
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group