Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6649
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Karkonoski na szóstkę

Wiadomości: Karkonoski Rally
Niedziela, 31 sierpnia 2008, 23:36
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2008, 10:54
Autor: Mateusz Banaszak
Fot. Benny
Można było się tego spodziewać. Rajd Karkonoski wygrał bezapelacyjnie, najszybszy kierowca w kraju Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Panseri na Peugocie 207 S 2000. Dzięki zwycięstwu załoga powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nad drugą parą Kajetanowicz/Wisławski

Bouffier nie dał szans swoim rywalom. Wraz z pilotem wygrał niemal wszystkie oesy Rajdu Karkonoskiego, oprócz ostatniego gdzie triumfował Kuchar. Bouffier nie miał problemów na asfalcie, szutrze i podczas ostrych zakrętów, w które obfitował Rajd Karkonoski. Bryan, swoje zwycięstwie może nie tylko zawdzięczać sobie, ale i całej ekipie Peugot Polska, która świetnie przygotowała rajdówkę, na te zmagania. Podczas weekendu, Bryan nie miał większych problemów technicznych z autem, a szybka i zdecydowana jazda wprawiała w zawrót głowy niejednego kibica.

Drugie miejsce dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Wisławskiego, którzy nie zdołali pokonać swietnie jeżdzącego Bouffiera. Mając pewne drugie miejsce, Kajetanowicz nie próbował atakować, bo wiedział że w ten weekend Bouffier jest daleko po za zasięgiem

Walka toczyła się o trzecie miejsce. Z pojedynku braci Bębenków i Tomasz Kuchara zwycięsko wyszedł ten drugi, który dopiero na ostatnim oesie rajdu pokazał kibicom na co go stać. Wygrał on ostatni odcinek, wyprzedzając Bębenków o 4 sekundy i tym samym spychając rodzeństwo na czwarte miejsce.

Ostatni dzień rajdu Karkonoski Rally, miał również mocniejsze akcenty. Na trasie pierwszego, niedzielnego odcinka (Bobrów) para Sebastian Frycz i Tomasz Rathe, miała groźnie wyglądajacy wypadek. Zawodnicy zdołali samodzielnie opuścić samochód, lecz nieunikniona była interwencja medyczna.
Z samochodu niewiele zostało, ponieważ w krótkim czasie rajdowe Subaru spłonęło.
Wyścig został przerwany, a na trasie pojawił się samochód bezpieczeństwa, karetka i straż pożarna.

Zawodników przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, a tam odbyli szczegółowe badania. Na szczęście obydwaj zawodnicy, nie odnieśli poważnych obrażeń,po za siniakami i naciągniętymi mięśniami. Na kolejnym odcinku, rywalizację zakończyła para Maciejawski/Kowalski na Suzuki Swift, która podobnie jak pechowa para wypadła z trasy, jednak tym razem pomoc medyczna nie była potrzebna.

Po zakończonym rajdzie organizator Marek Kisiel nie krył zadowolenia z przebiegu całych zmagań:

„W wypowiedziach rajdowców byliśmy chwaleni jako super organizatorzy, z czego się niezmiernie cieszę. Ciążyła na mnie duża presja i odpowiedzialność, bo chciałem żeby wszystko się udało i żeby Rajd Karkonoski na stałe wpisany został w kalendarz RSMP. Pomogli ludzie z którymi współpracuje oraz gminy, które udostępniły nam wspaniałe ciekawe trasy. Nie obiecuję że rajd zawita za rok, wszystko zależy od budżetu, ale po tym co pokazaliśmy i po tym co zobaczyła cała rajdowa Polska, jestem przekonany, że wkrótce znów się zobaczymy”

W całym rajdzie nie brakowało malowniczo położonych tras, szybkich oesowych odcinków i trudnych technicznie zakrętów i nawrotów. Zaowodnicy zrobili swoje, pokazali że potrafią walczyć nawet na najtrudniejszych trasach i niezwalniali tempa. Dopisali kibice i pogoda, która w ten weekend była wprost wymarzona. Organizatorzy, Władze Porządkowe, wszystkie załogi Safety, służby medyczne, straż pożarna, policja jak i kibice Rajdu Karkonoskiego swoim zaangażowaniem i poświęceniem dowiedli, że Rajd zasługuje nie tylko na podziw i szacunek ale i na stały wpis w kalendarz RSMP. Miejmy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli rozkoszować się rykiem silników i specyficznym klimatem wyścigów Rajdu Karkonoskiego.

Platinum 23 Rajd Karkonoski - 7 runda RSMP - klasyfikacja końcowa

1. Bryan Bouffier/Xavier Panseri - Peugeot 207 S2000 - 1:44:36,7
2. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Wisławski - Mitsubishi Lancer + 1:58,1
3. Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski - Peugeot 207 S2000 + 2:33,2
4. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek - Mitsubishi Lancer + 2:37,3
5. Paweł Dytko/Tomasz Dytko - Mitsubishi Lancer + 4:04,7
6. Patrik Flodin/ Goran Bergsten - Subaru Impreza + 5:20,0
7. Tomasz Czopik/Łukasz Wroński - Mitsubishi Lancer + 5:22,7
8. Andi Mancin/Jakub Gerber - Mitsubishi Lancer + 7:42,1

Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - klasyfikacja po 7 rundach

1. Bryan Bouffier 52 pkt.
2. Kajetan Kajetanowicz 39 pkt.
3. Michał Bębenek 34 pkt.
4. Paweł Dytko 21 pkt.
5. Tomasz Kuchar 20 pkt.
6. Leszek Kuzaj 18 pkt.
7. Tomasz Czopik 16 pkt.
8. Grzegorz Grzyb 14 pkt.
9. Michał Sołowow 12 pkt.
10. Michał Kościuszko 10 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~aristo 1-09-2008 13:13
Wzruszające są słowa Prezesa Kisiela, o tym jak to wspaniale zorganizowano tak poważną imprezę. Dziwne, iż w ogólnoplskich wiadomościach sportowych nie odnotowano tego wydarzenia nawet najmniejszą wzmianką. Może zasadę chwalmy się i oceniajmy sami wprowadzić na większą skalę. Od szkoły, niech uczniowie oceniają sami swoje wyniki w nauce, a np lekarze skuteczność swych metod leczenia. Więcej skromności złotousty Prezesie.
~kibic 1-09-2008 16:11
cieszymy się że rajd karkonoski powrócił ale smetnie się zrobiło gdy przejechała pierwsza dziesiatka rajdu bo ujrzeliśmy citroen C2R2 i Cliowki brakowało zalog praktycznie po 15 minutach rajdu można było zawrócic i kierowac sie na kolejny odcinek specjalny wazne że wrócil rajd do naszych karkonoszy miejmy nadzieje ze za rok tez wróci ale nieco mniiej smętny.
~rajdowiec 1-09-2008 19:35
no nie bylo zle ,ale moglo byc lepiej , wiecej tras , no nawet gdyby jechali te trasy w przeciwnym kierunku to by bylo jeszcze ciekawiej , organizacja bylo wporzo , szkoda ze tak malo rajdowcow jest w polsce
~ 1-09-2008 19:36
aristo na pewnej stronie wypowiaadaja sie kierowcy i jest to tez na slynnym portalu filmowym
~mateusz 1-09-2008 20:19
Czy autor jest w stanie wyjaśnić o h.. chodzi z tą 6?
~snake 1-09-2008 21:49
a śmieci na lotnisku i przed bramą leżą i czekaja na wiatr ;-)))
Gucio 1-09-2008 22:25
a ja bym poprosił jeszcze o wyjaśnienie zdania "Para Kuc/Piskorski na Hondzie Civic". Oni na dachu siedzieli, czy co? Poza tym zdjęcia strasznie mierne...
~czytelnik 1-09-2008 23:14
1.totalny bałagan na ulicy Łomnickiej 2.trasy źle obstawione i oznaczone 3.Braki w obsadzie służb mundurowych (policja straż miejska) Ocenić ten rajd na 6 to można w różowych okularach dla mnie i wielu obserwatorów tego rajdy była to impreza najgorsza od wielu lat pod wzgłędem organizacyjnym informacyjnym nie wspomnę o bezpieczeństwie i przygotowaniu tras.
~szuster 1-09-2008 23:56
Dwa pytania do redaktora: 1. Co to jest: '..rajd Karkonoski Rally..'? 2. Czy to byl rajd czy: '..Wyścig został przerwany..' ?
~bulioon 2-09-2008 10:05
Czytelnik : prosimy o konkrety bo ja byłem na 5 odcinkach specjalnych i moim zdaniem zabezpieczenie było bardzo dobre:odpowiednie otaśmowanie, safeciarze również w odpowiednich miejscach, którzy mieli pojęcie po co tam stoja i wiedzą co to jest rajd(ja przynajmniej z takimi rozmawialem). Co do przygotowania tras było swietnie - najpiękniejsze odcinki w Polsce(poczytaj i posłuchaj wypowiedzi kierowców), bardzo trudne wymagające, techniczne - wąsko, kręto (przeczytaj wypowiedź Frycza, który był zdziwiony...dużą ilością zakrętów) ale momentami również bardzo szybko (np. mordercze spadanie do Przesieki, Zachełmia i Sosnówki . Co do służb , odcinki zabezpieczała policja, straż miejska, straż graniczna a nawet straż leśna. Wielkie brawa dla Marka i całej obsługi, oby tak dalej. Dzięki takim ludziom jak oni to wszystko ma sens. Pzdrrrrr dla wszystkich kibiców (nie pseudo-kibiców i pseudo-znawców)!!!
~1_2_3 2-09-2008 10:49
Polakowi zawsze źle. W przyszłym roku ~aristo i ~czytelnik zorganizują rajd.
~wielki artisto 3-09-2008 21:02
wielki artisto tak jak napisano wyżej organizuje Mistrzostwa Polski w przyszłym roku. poza tym słowa Prezesa są na podstwie opini zawodników, skoro kolega wielki artisto nie słyszał samych zawodników i ich oceny to widać jak zna się na rajdach.
~@ 5-09-2008 7:24
czemu nikt nie pisze o naszej jeleniogórskiej załodze Stywryszko-Rosik? wygrali swoją klasę!!
~Rally79S. 6-09-2008 1:00
Rajd był piękny!!!!!
~Szczypek 11-09-2008 0:32
~aristo, ogólnopolskie wiadomości mają rajdy głęboko w d***e niestety, zaczynają się interesować dopiero jak ktoś zginie... :/ a rajd był świetny!! ponieważ ktoś stwierdził że zdjęcia na Jelonce są cienkie to skorzystam z okazji i zrobię sobie reklamę :)) http://rallymovies.110mb.com/Karkonoski08byP.Szczypka/index.html trochę moich fot :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group