Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8031
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoski Rally: Rajd Karkonoski na szóstkę

Niedziela, 31 sierpnia 2008, 23:36
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2008, 10:54
Autor: Mateusz Banaszak
Karkonoski Rally: Rajd Karkonoski na szóstkę
Fot. Benny
Można było się tego spodziewać. Rajd Karkonoski wygrał bezapelacyjnie, najszybszy kierowca w kraju Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Panseri na Peugocie 207 S 2000. Dzięki zwycięstwu załoga powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nad drugą parą Kajetanowicz/Wisławski

Bouffier nie dał szans swoim rywalom. Wraz z pilotem wygrał niemal wszystkie oesy Rajdu Karkonoskiego, oprócz ostatniego gdzie triumfował Kuchar. Bouffier nie miał problemów na asfalcie, szutrze i podczas ostrych zakrętów, w które obfitował Rajd Karkonoski. Bryan, swoje zwycięstwie może nie tylko zawdzięczać sobie, ale i całej ekipie Peugot Polska, która świetnie przygotowała rajdówkę, na te zmagania. Podczas weekendu, Bryan nie miał większych problemów technicznych z autem, a szybka i zdecydowana jazda wprawiała w zawrót głowy niejednego kibica.

Drugie miejsce dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Wisławskiego, którzy nie zdołali pokonać swietnie jeżdzącego Bouffiera. Mając pewne drugie miejsce, Kajetanowicz nie próbował atakować, bo wiedział że w ten weekend Bouffier jest daleko po za zasięgiem

Walka toczyła się o trzecie miejsce. Z pojedynku braci Bębenków i Tomasz Kuchara zwycięsko wyszedł ten drugi, który dopiero na ostatnim oesie rajdu pokazał kibicom na co go stać. Wygrał on ostatni odcinek, wyprzedzając Bębenków o 4 sekundy i tym samym spychając rodzeństwo na czwarte miejsce.

Ostatni dzień rajdu Karkonoski Rally, miał również mocniejsze akcenty. Na trasie pierwszego, niedzielnego odcinka (Bobrów) para Sebastian Frycz i Tomasz Rathe, miała groźnie wyglądajacy wypadek. Zawodnicy zdołali samodzielnie opuścić samochód, lecz nieunikniona była interwencja medyczna.
Z samochodu niewiele zostało, ponieważ w krótkim czasie rajdowe Subaru spłonęło.
Wyścig został przerwany, a na trasie pojawił się samochód bezpieczeństwa, karetka i straż pożarna.

Zawodników przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, a tam odbyli szczegółowe badania. Na szczęście obydwaj zawodnicy, nie odnieśli poważnych obrażeń,po za siniakami i naciągniętymi mięśniami. Na kolejnym odcinku, rywalizację zakończyła para Maciejawski/Kowalski na Suzuki Swift, która podobnie jak pechowa para wypadła z trasy, jednak tym razem pomoc medyczna nie była potrzebna.

Po zakończonym rajdzie organizator Marek Kisiel nie krył zadowolenia z przebiegu całych zmagań:

„W wypowiedziach rajdowców byliśmy chwaleni jako super organizatorzy, z czego się niezmiernie cieszę. Ciążyła na mnie duża presja i odpowiedzialność, bo chciałem żeby wszystko się udało i żeby Rajd Karkonoski na stałe wpisany został w kalendarz RSMP. Pomogli ludzie z którymi współpracuje oraz gminy, które udostępniły nam wspaniałe ciekawe trasy. Nie obiecuję że rajd zawita za rok, wszystko zależy od budżetu, ale po tym co pokazaliśmy i po tym co zobaczyła cała rajdowa Polska, jestem przekonany, że wkrótce znów się zobaczymy”

W całym rajdzie nie brakowało malowniczo położonych tras, szybkich oesowych odcinków i trudnych technicznie zakrętów i nawrotów. Zaowodnicy zrobili swoje, pokazali że potrafią walczyć nawet na najtrudniejszych trasach i niezwalniali tempa. Dopisali kibice i pogoda, która w ten weekend była wprost wymarzona. Organizatorzy, Władze Porządkowe, wszystkie załogi Safety, służby medyczne, straż pożarna, policja jak i kibice Rajdu Karkonoskiego swoim zaangażowaniem i poświęceniem dowiedli, że Rajd zasługuje nie tylko na podziw i szacunek ale i na stały wpis w kalendarz RSMP. Miejmy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli rozkoszować się rykiem silników i specyficznym klimatem wyścigów Rajdu Karkonoskiego.

Platinum 23 Rajd Karkonoski - 7 runda RSMP - klasyfikacja końcowa

1. Bryan Bouffier/Xavier Panseri - Peugeot 207 S2000 - 1:44:36,7
2. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Wisławski - Mitsubishi Lancer + 1:58,1
3. Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski - Peugeot 207 S2000 + 2:33,2
4. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek - Mitsubishi Lancer + 2:37,3
5. Paweł Dytko/Tomasz Dytko - Mitsubishi Lancer + 4:04,7
6. Patrik Flodin/ Goran Bergsten - Subaru Impreza + 5:20,0
7. Tomasz Czopik/Łukasz Wroński - Mitsubishi Lancer + 5:22,7
8. Andi Mancin/Jakub Gerber - Mitsubishi Lancer + 7:42,1

Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - klasyfikacja po 7 rundach

1. Bryan Bouffier 52 pkt.
2. Kajetan Kajetanowicz 39 pkt.
3. Michał Bębenek 34 pkt.
4. Paweł Dytko 21 pkt.
5. Tomasz Kuchar 20 pkt.
6. Leszek Kuzaj 18 pkt.
7. Tomasz Czopik 16 pkt.
8. Grzegorz Grzyb 14 pkt.
9. Michał Sołowow 12 pkt.
10. Michał Kościuszko 10 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group