Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3378
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radością ze Zmartwychwstania dzielili się w „7”

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 7:46
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2014, 7:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: Radością ze Zmartwychwstania dzielili się w „7”
Fot. BM
„Radość Zmartwychwstania, czyli poszukiwany Jezus z Nazaretu” – pod takim tytułem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, podczas przedświątecznego spotkania, przedstawili inscenizację wielkanocną wczoraj (w środę, 16 kwietnia), tuż przez rozpoczęciem Triduum Paschalnego i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach.

- Treść inspirowana jest Ewangelią św. Jana. W rozdziale dwudziestym są opisane wydarzenia poranka, czyli zmartwychwstania Jezusa – mówi Piotr Grosman, opiekun szkolnej grupy teatralnej i pomysłodawca przedstawienia. - Wspomnienie wydarzeń z przeszłości rozpoczęło przywołanie sceny, gdy anioł Pański odsuwa kamień, a przy pustym grobie pojawia się Maria Magdalena.

Wielkanocną inscenizację przeplatały pieśni o dostojnej, uroczystej melodii, m.in. „Zmartwychwstał Pan” autorstwa Mateusza Otremby oraz „Zwycięzca śmierci” z tekstem i melodią księdza Michała Marcina Mioduszewskiego z 1837 roku.

Specyficznej aury dodały inscenizacji charakterystyczne stroje i scenografia. Młodzi aktorzy wcielili się w bohaterów tamtych czasów, m.in. w role aniołów, apostołów, Jezusa, Marii Magdaleny i diabła.

Spektakl pełen wzruszeń, refleksji i radości, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. U niejednej osoby zakręciły się łzy w oczach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group