Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6359
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radość dzieci, czyli „Glinolepy” w ODK

Wtorek, 15 listopada 2016, 0:54
Aktualizacja: Środa, 16 listopada 2016, 7:44
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Radość dzieci, czyli „Glinolepy” w ODK
Fot. Robert Czepielewski
Glinolepy to cykliczna impreza skierowana do najmłodszych, która organizowana jest przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Udział we wczorajszych (14.11) warsztatach wzięło ponad 20 dzieci, które próbowały swoich sił w wolnym formowaniu różnych przedmiotów z masy ceramicznej. Zajęcia prowadził ceramik Rafał Klementowski, który wyjaśnił na czym polegają warsztaty „Glinolepy”.

- Dzisiaj dzieci tworzyły okolicznościowe lampiony. Wszystkie prace zabieram do swojej pracowni, gdzie zostaną poddane suszeniu i wypalaniu, a później każde dziecko będzie mogło odebrać swoją pracę i zabrać ją do domu – powiedział Rafał Klementowski.

Warsztaty ceramiczne cieszą się dużym powodzeniem i - jak przyznaje Rafał Klementowski - jest ich coraz więcej. Często to same dzieci, które usłyszały, że ich rówieśnicy biorą udział w takich zajęciach, zachęcają rodziców, żeby zapisały je na warsztaty. Klementowski zachęca do zapisywania dzieci na zajęcia ceramiczne, ponieważ mają wymierne korzyści w ich rozwoju.

- Przede wszystkim rozwijają wyobraźnię dziecka i kształtują zdolności manualne. To się później przekłada nie tylko na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy szkole, ale też na sposób postrzegania, bo ceramika wyrabia myślenie przestrzenne. Natomiast jaki to będzie później miało wpływ na ich rozwój trudno stwierdzić, ale żywię wielką nadzieję, że ma. Najważniejsze, że dzieci bawiąc się ceramiką świetnie się bawią i o to w tym wszystkim chodzi - dodaje.

Udział w warsztatach „Glinolepy” mogą wziąć wszystkie dzieci, które ukończyły piąty rok życia. Wszelkie informacje na temat warsztatów uzyskają Państwo kontaktując się z ODK Zabobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group