Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 4955
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radnym (prawie) każdy może być. W Cieplicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 lutego 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: RED
Radny jednostki pomocniczej nie podlega regulacjom prawnym dotyczącym radnego gminy, zatem nie ma żadnych ograniczeń przy wyborze tych radnych, poza wymogami formalnymi, zawartymi w statucie jednostki.

Dotyczy to wymogu m.in. ukończenia 18 lat i stałego zamieszkania na terenie jednostki pomocniczej w granicach objętych wyborami – taka jest interpretacja prawna dotycząca możliwości wyborów do Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”.

W praktyce określenie „zamieszkanie”, nie jest tożsame z „zameldowaniem”. Są bowiem przypadki, kiedy ktoś zameldowany w innej miejscowości od lat mieszka i pracuje w Cieplicach, bądź nawet – w sposób bezsprzeczny i niepodlegający wątpliwościom – prowadzi w Cieplicach, w obszarze przyszłej Jednostki działalność gospodarczą.

Wówczas winien tylko zadbać o to, by jego wola czynności prawnych w ramach wyborów była sformalizowana potwierdzeniem statusu zamieszkania. Oznacza to także, iż mieszkańcy Cieplic, będący pracownikami miasta i instytucji miejskich mogą ubiegać się o wybór do Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Wybory do cieplickiej rady coraz bliżej: odbędą się 20 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group