Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5458
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radny interpeluje w sprawie smogu

Środa, 13 stycznia 2016, 8:43
Aktualizacja: 10:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radny interpeluje w sprawie smogu
Fot. Archiwum
Rafał Szymański z Prawa i Sprawiedliwości wystąpił na piśmie do prezydenta Jeleniej Góry z propozycją umieszczenia na stronie Miasta informacji o stanie zanieczyszczenia powietrza.

Szymański zwrócił się do władz o umieszczenie – w formie widgetu - na stronie internetowej Miasta informacji o stanie powietrza i zagrożenia smogiem. - Od kilkunastu dni obserwujemy znaczne przekroczenia ilości pyłu zawieszonego PM2.5, stanowiące zagrożenie dla osób starszych, z problemami oddechowymi i małych dzieci. W przypadku istotnych, zagrażających zdrowiu przekroczeń na stronie www powinien pojawić się stosowny komunikat z zaleceniami dla mieszkańców. Informacja ta powinna zostać również rozesłana przez miejski system SMS – apeluje radny PiS-u.

- O ile mi wiadomo wszystkie dane są dostępne na stronie inspekcji ochrony środowiska, każdy może do nich zaglądnąć, ja do nich zaglądam – powiedział Marcin Zawiła. Na pytanie, czy informację taką na stałe można umieścić również na stronie jeleniagora.pl prezydent nie wyklucza takiej możliwości. - Możemy to dodać, tym bardziej, że te wyniki są naprawdę niezłe – stwierdził M. Zawiła, który wyklucza jednocześnie bezpłatną komunikację miejską ze względu na duże koszta dla Miasta (Miasto dopłaca rocznie do funkcjonowania MZK 12-15 mln zł, a musiałoby jeszcze raz tyle dopłacić w przypadku komunikacji bezpłatnej).

Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group