Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6301
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Radni zagłosowali jak mieszkańcy chcieli

Środa, 6 kwietnia 2022, 7:00
Autor: WAC
Karpacz: Radni zagłosowali jak mieszkańcy chcieli
Fot. UM Karpacz
Rada Miasta Karpacza przychyliła się do woli mieszkańców i odpowiednią uchwała przekazała 100 tysięcy złotych, które miały być przeznaczone na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Przypomnijmy. Do tegorocznego budżetu obywatelskiego Karpacza zgłoszono sześć zadań, z których trzy pozytywnie przeszły weryfikację formalną. Były to: „Przystanek Kultura” - wyposażenie powstającego Centrum Kultury Karpacza, integracja sportowa mieszkańców Karpacza oraz „Akcja Defibrylacja” - czyli zakup pięciu defibrylatorów, które miałyby zostać umieszczone w miejscach użyteczności publicznej w mieście. Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego wyboru projektu do realizacji karpaczanie mieli dokonać podczas czterech spotkań informacyjnych, które odbyły się w różnych rejonach miasta. Większość obecnych na nich mieszkańców podczas głosowań nie poparła jednak żadnego z projektów, ale oddała głos nieważny tym samym popierając koncepcję magistratu, aby pieniądze, które zarezerwowano na realizację zadań z budżetu obywatelskiego przeznaczyć na pomoc uchodźcom przebywającym w Karpaczu.

Po raz kolejny cieszę się, że budżet obywatelski rzeczywiście stał się obywatelskim – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Te pieniądze na pewno nam się przydadzą jako bufor w sytuacji wielu wyzwań i przetrzeb związanych z pobytem w naszym mieście uchodźców. Ich liczba przekroczyła 1000 osób. W tej chwili największym problemem nie jest ich zakwaterowanie ale aktywizacja. Sporym wyzwaniem jest też organizacja edukacji dla dzieci i młodzieży. W tej chwili do naszej szkoły podstawowej uczęszcza 320 naszych dzieci oraz dodatkowo 120 dzieci ukraińskich. Musieliśmy dla nich otworzyć pięć dodatkowych oddziałów i zakupić wyposażenie m.in. ławki oraz krzesła do klas.

Twoja reakcja na artykuł?

18
46%
Cieszy
2
5%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
6
15%
Złości
11
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group