Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5871
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni z projektem uchwały ws. uchodźców

Poniedziałek, 14 marca 2022, 13:39
Aktualizacja: 13:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni z projektem uchwały ws. uchodźców
Fot. Przemek Kaczałko
Klub radnych "Bezpartyjnych" złożył do Rady Miejskiej Jeleniej Góry projekt uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości na wspieranie działań na terenie miasta z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Zwolnienie z daniny przysługiwałoby osobom, które nieodpłatnie zakwaterowali u siebie uchodźców od 24 lutego br.

O pomyśle wsparcia osób dobrej woli, które przyjęły pod swój dach uchodźców - mówił na konferencji prasowej przedstawiciel klubu radnych - wnioskodawców.

W czasach covidu wnioskowaliśmy o pomoc dla mieszkańców i przedsiębiorców. Dzisiaj spotykamy się, aby zaprezentować kolejne pomysły - wzorem innych miast, przygotowaliśmy projekt uchwały, który zwalnia z podatku od nieruchomości tych, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy - powiedział Hubert Papaj, który mówił, że takie rozwiązanie zostało już wdrożone przez Ciechanów czy Radom.

Projekt zakłada zwolnienie od podatku od 1 lutego 2022 r., ale jak mówią wnioskodawcy - ta data może być inna, np. od miesiąca, w którym dana osoba przyjęła uchodźców.

Jak trzeba podjąć szybkie, konkretnie działania, to nie liczą się podziały partyjne, animozje osobiste - trzeba wziąć się do roboty - dodał H. Papaj, który podkreśla, że nie będą to duże koszty dla miasta, a dobrego, ludzkiego serca - nie wycenia się.

Twoja reakcja na artykuł?

8
25%
Cieszy
13
41%
Hahaha
4
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
13%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group