Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 10 lutego
Imieniny: Elwiry, Jacka
Czytających: 12628
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni wznowili prace po wakacjach

Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:26
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2018, 12:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni wznowili prace po wakacjach
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (27.08) w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas którego radni rozpatrywali skargę na prezydenta miasta oraz zgłaszali wnioski do projektu budżetu na rok 2019.

W trakcie posiedzenia najwięcej czasu zajęła sprawa skargi na prezydenta miasta, którą złożył jeden z lokalnych przedsiębiorców, a chodziło o kwestie dostarczania wody i odprowadzania ścieków, co jest zadaniem własnym gminy.

Sprawa ma swoje początki w 1998 roku i nadal w tej kwestii toczą się spory na drodze sądowej. Jak podkreślał szef jednej ze spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, na mocy aktu notarialnego z 1998 Miasto zobowiązało się do wybudowania sieci wodno-kanalizacyjnej i burzowej w ciągu trzech lat (do 2001 r.), jednak nadal to nie nastąpiło. Przewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej zwróciła jednak uwagę, że spór o którym mowa nie jest przedmiotem skargi, a dotyczy ona jedynie ewentualnego zaniedbania prezydenta w kwestii obowiązku dostarczania wody. W głosowaniu radni uznali skargę za niezasadną, ale ostateczna decyzja zapadnie dzisiaj (28.08) podczas sesji Rady Miejskiej.

W dalszej części posiedzenia radni zgłosili poprzez komisję szereg małych i większych inwestycji, które ich zdaniem powinny znaleźć się w budżecie miasta na rok 2019. Jak zwykle, był to koncert życzeń bez żadnych - nawet orientacyjnych - kosztów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
54%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile pączków zamierzasz zjeść w tłusty czwartek?

Oddanych
głosów
254
1
37%
2-3
38%
4-5
6%
Więcej niż 5
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
W sklepach mówią, że już tak jest, ale tak naprawdę jeszcze nie ma
 
Aktualności
Majestatyczna Śnieżka w obłokach chmur
 
Pomagamy
Pilchowice dla Emilki z Jeleniej Góry
 
Policja Jelenia Góra
Alarm! Aż 2300 kierowców jechało zbyt szybko!
 
Karkonosze
Piosenka o Karkonoszach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group