Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6328
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Radni przegłosują odwołanie od decyzji RIO

Poniedziałek, 25 lipca 2016, 7:22
Aktualizacja: Wtorek, 26 lipca 2016, 8:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Powiat: Radni przegłosują odwołanie od decyzji RIO
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W najbliższy czwartek (28.07) radni powiatowi zagłosują, czy rada będzie odwoływać się od decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Na początku lipca RIO unieważniła bowiem decyzję Rady Powiatu Jeleniogórskiego i podjęła swoją uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

- Decyzja w tej sprawie należy do całej rady, dlatego zwołałem sesję na najbliższy czwartek (28.07), by dać radnym możliwość wypowiedzenia się – odpowiada Eugeniusz Kleśta, przewodniczący Rady Powiatu.

Tymczasem w dalszym ciągu w zawieszeniu pozostaje jeszcze kwestia wniosku dotyczącego odwołania całego zarządu powiatu, o którym prezydium rady informowało podczas zwołanej konferencji prasowej 23 czerwca br.

- Obecne rozstrzygnięcie RIO blokuje złożenie takiego wniosku na podstawie uchwały o nieudzieleniu absolutorium zarządowi Powiatu Jeleniogórskiego, bo uchwała została unieważniona – wyjaśnia Eugeniusz Kleśta. – Oczywiście radni mogą taki wniosek ponownie złożyć na podstawie innych argumentów, ale czy złożą, nie wiem. Ja nie jestem autorem tej inicjatywy, więc czekam na decyzje radnych, którzy prowadzą obecnie rozmowy, jak uzdrowić sytuację w powiecie, ale myślę, że jakieś konkrety zapadną nie wcześniej niż we wrześniu, bo przez cały sierpień prace komisji są wstrzymane. Obecnie priorytetową sprawą jest kwestia odwołania się od decyzji RIO lub przyjęcie jej – podkreśla Eugeniusz Kleśta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group