Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7167
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radni PO–ODŚ podsumowali sesję budżetową

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 31 stycznia 2015, 9:52
Aktualizacja: 9:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Po wczorajszej (30.01) miejskiej sesji budżetowej radni Klubu PO–ODŚ zwołali konferencję prasową . Mówili o wnioskach, które zgłosili oni i inne kluby do budżetu i o tym, że dopiero w ostatniej chwili prezydent je uwzględnił. To najpewniej zdecydowało o tym, że budżet został uchwalony bez większych awantur.

Przewodniczący klubu Piotr Miedziński podkreślał na konferencji, jak ważne są inwestycję w infrastrukturę drogową, nie krył zadowolenia z powodu zaplanowania środków na przygotowanie dokumentacji projektowo-technicznej pod remonty ulic Grottgera i Norwida. - Będziemy wymagać od prezydenta, żeby te przegłosowane dzisiaj wnioski nie zostały tylko papierowymi wnioskami, a zostały zrealizowane – podkreślał.

Komisja Finansów i Budżetu zgłosiła do prezydenta ponad 66 punktów, udało się je wprowadzić do budżetu. - Naszym wnioskiem było również zwiększenie wydatków na sport, a także remonty oświatowe, zwiększenie pieniędzy dla GOPR-u, WOPR-u i Straży Granicznej. Pojawiają się też możliwości rozwiązania komunikacyjnego w okolicy Szkoły Podstawowej nr 6, czyli skrzyżowanie przy ul. Rataja, gdzie mieszkańcy od wielu lat domagają się ronda – powiedział z kolei przewodniczący KFiB Miłosz Sajnog.

- Myślę, że wszyscy w oświacie będą zadowoleni. To, co przez wiele poprzednich lat nie było robione, teraz będzie powoli, sukcesywnie naprawiane. Nasze dzieci chodzące do naszych szkół będą czuły się bezpiecznie i będą mogły coraz lepszych warunkach uczyć się, a nauczyciele pracować – zaznaczyła Anna Ragiel.

Pierwsza w historii Komisja ds. Młodzieży miała trzy wnioski. - Pierwszy dotyczy stworzenia parku do ćwiczeń na świeżym powietrzu w systemie drążków zewnętrznych, krążków podwieszonych na wysokości ławki skośnej do ćwiczeń mięśni brzucha itd. Druga sprawa to huśtawka integracyjna, która spowoduje, że place zabaw już istniejące staną się placami zabaw bez barier. Ten wniosek był pisany przy udziale rodziców dzieci niepełnosprawnych i przy wielkim wsparciu Tomka Żylewicza ze stowarzyszenia „Nowoczesne Miasto”. Kolejna rzecz to deklaracja zabezpieczenia środków finansowych dla studentów celem organizacji Juwenaliów 2015 – informował debiutujący w Radzie Piotr Iwaniec.

Kolejnym sukcesem, którym pochwalili się radni klubu PO-ODŚ jest coś w rodzaju „szpilkostrady”: - Udało się zabezpieczyć środki na wymianę kostki brukowej w bocznych ciągach chodnikowych wzdłuż ulicy 1. Maja i Konopnickiej. Ma to służyć osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzicom z wózkami, jak również kobietom, które chcą chodzić na wysokich obcasach, ładnie wyglądać i bezpiecznie przemieszczać się po tym ciągu – powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła.

Będąc w Radzie dopiero dwa miesiące jestem mile zaskoczona współpracą z kolegami z klubu, jak również z innymi radnymi. Myślałam, że moje wnioski nie przejdą, ale jestem mile zaskoczona. Przeszło oświetlenie ulic Korfantego i Dworskiej, jak również parking przy przedszkolu integracyjnym przy ul. Junaków – wyznała kolejna debiutantka Alicja Szklarska.

- Dziękujemy również pozostałym radnym ze wszystkich klubów. To jest sukces całej rady, która pokazała, że może być równorzędnym partnerem w rozmowach z prezydentem - dodał przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~gluś 31-01-2015 11:24
ale was Prezydent zaskoczył a do pana Wrotniewskiego za co pan dziękuje radnym za to ze działają dla miasta
~do gluś 31-01-2015 12:56
Nie Prezydent zaskoczył tylko radni zachowali się bardzo rozsądnie. Brawo Radni.
~ 31-01-2015 12:58
PO i PiS na drzewa !!!
~hmm 31-01-2015 13:38
Jeśli Zawiła ma jaja to powinien Papajów Wrotniewskich Miedzińskich i innych szybko zwolnić ze stanowisk w jednostkach komunalnych.
~zasadniczy 31-01-2015 17:49
Dlaczego nie było na sesji punktu poświęconego zdobyciu Kilimandżaro przez Zofię Czernow? Dlaczego nie omówiono uroczystości jej powitania i formy składania hołdów?
~PZ 31-01-2015 19:56
Najwieksza porazka PO jest to iz przed wyborami obiecali swoim wyborcom wielkie zwyciestwo i rozkwit miasta , a skumali sie z wrogami Jaroslawa i chcieli rozbic wladze w miescie.Czy tak sobie zyczyli wyborcy ktorzy poszli zaglosowac na karierowiczow z PO.Ktos napisal by Zawila skonczyl z litoscia ,wobec tych ktorzy kopia dolki pod nim. Skoro nie rozumia po co przyszli do rady to won z miejskich stanowisk gdyz jako radni nie powinni pracowac w tych placowkach miejskich gdzie radny ma wplyw na podejmowane decyzje co do tych placowek .Bo to rodzi i smierdzi preferowaniem pewnych decyzji.A wiadomo o jakich radnych chodzi.Na teraz ewenement PO i PiS w koalicji.!!!!.Moze kon by sie nie usmial ale Jaroslaw chyba sie zaplacze.
~cieplice345 31-01-2015 20:24
akurat oświetlenie ulicy Korfantego i Dworskiej to niech sobie pani radna Szklarska nie przypisuje jako swój sukces, bo oto mieszkańcy szczególnie zjednoczenia narodowego walczyli od kilku lat a rozmowy na te temat toczono akurat z innymi radnymi,aby zrozumieli problem- jak to mówiła na konferencji będzie wypychać lub przepychać
~fan sekty po 31-01-2015 21:56
Po na drzewa .. ryża męda wam tego nie daruje
~marek11 31-01-2015 22:46
skąd się bierze taki poziom inteligencji...
~fan sekty po 31-01-2015 23:15
IDŹ NASTAW PRALKĘ... })#@ marek
~ab+ 1-02-2015 2:48
13:38 | ~hmm >> oczywiście że ma ,,w lodowce .To może do kompletu wywali tych od dróg,ulic, mostów, śmieci,wody ika...lizacji, autobusów. Czyli remont i odgrzybianie.
~Ratusz 2-02-2015 8:13
A co tam robi Papaj , powinien kleczec przed Zawila a nie siedziec.Mysli ze placzac Zawila wzruszy sie i zatrudni go.Trzeba miec tupet, jak wszyscy jego przyboczni, a zwlaszcza Wrotniewski i miedzinski.
~Anzelm B. 2-02-2015 8:43
Poodś ? Wopr, Gopr - skróy jak za nieboszczki pzpr i cccp. Do kogo ta mowa ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group