Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6671
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni PO–ODŚ podsumowali sesję budżetową

Sobota, 31 stycznia 2015, 9:52
Aktualizacja: 9:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni PO–ODŚ podsumowali sesję budżetową
Fot. Tomasz Raczyński
Po wczorajszej (30.01) miejskiej sesji budżetowej radni Klubu PO–ODŚ zwołali konferencję prasową . Mówili o wnioskach, które zgłosili oni i inne kluby do budżetu i o tym, że dopiero w ostatniej chwili prezydent je uwzględnił. To najpewniej zdecydowało o tym, że budżet został uchwalony bez większych awantur.

Przewodniczący klubu Piotr Miedziński podkreślał na konferencji, jak ważne są inwestycję w infrastrukturę drogową, nie krył zadowolenia z powodu zaplanowania środków na przygotowanie dokumentacji projektowo-technicznej pod remonty ulic Grottgera i Norwida. - Będziemy wymagać od prezydenta, żeby te przegłosowane dzisiaj wnioski nie zostały tylko papierowymi wnioskami, a zostały zrealizowane – podkreślał.

Komisja Finansów i Budżetu zgłosiła do prezydenta ponad 66 punktów, udało się je wprowadzić do budżetu. - Naszym wnioskiem było również zwiększenie wydatków na sport, a także remonty oświatowe, zwiększenie pieniędzy dla GOPR-u, WOPR-u i Straży Granicznej. Pojawiają się też możliwości rozwiązania komunikacyjnego w okolicy Szkoły Podstawowej nr 6, czyli skrzyżowanie przy ul. Rataja, gdzie mieszkańcy od wielu lat domagają się ronda – powiedział z kolei przewodniczący KFiB Miłosz Sajnog.

- Myślę, że wszyscy w oświacie będą zadowoleni. To, co przez wiele poprzednich lat nie było robione, teraz będzie powoli, sukcesywnie naprawiane. Nasze dzieci chodzące do naszych szkół będą czuły się bezpiecznie i będą mogły coraz lepszych warunkach uczyć się, a nauczyciele pracować – zaznaczyła Anna Ragiel.

Pierwsza w historii Komisja ds. Młodzieży miała trzy wnioski. - Pierwszy dotyczy stworzenia parku do ćwiczeń na świeżym powietrzu w systemie drążków zewnętrznych, krążków podwieszonych na wysokości ławki skośnej do ćwiczeń mięśni brzucha itd. Druga sprawa to huśtawka integracyjna, która spowoduje, że place zabaw już istniejące staną się placami zabaw bez barier. Ten wniosek był pisany przy udziale rodziców dzieci niepełnosprawnych i przy wielkim wsparciu Tomka Żylewicza ze stowarzyszenia „Nowoczesne Miasto”. Kolejna rzecz to deklaracja zabezpieczenia środków finansowych dla studentów celem organizacji Juwenaliów 2015 – informował debiutujący w Radzie Piotr Iwaniec.

Kolejnym sukcesem, którym pochwalili się radni klubu PO-ODŚ jest coś w rodzaju „szpilkostrady”: - Udało się zabezpieczyć środki na wymianę kostki brukowej w bocznych ciągach chodnikowych wzdłuż ulicy 1. Maja i Konopnickiej. Ma to służyć osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzicom z wózkami, jak również kobietom, które chcą chodzić na wysokich obcasach, ładnie wyglądać i bezpiecznie przemieszczać się po tym ciągu – powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła.

Będąc w Radzie dopiero dwa miesiące jestem mile zaskoczona współpracą z kolegami z klubu, jak również z innymi radnymi. Myślałam, że moje wnioski nie przejdą, ale jestem mile zaskoczona. Przeszło oświetlenie ulic Korfantego i Dworskiej, jak również parking przy przedszkolu integracyjnym przy ul. Junaków – wyznała kolejna debiutantka Alicja Szklarska.

- Dziękujemy również pozostałym radnym ze wszystkich klubów. To jest sukces całej rady, która pokazała, że może być równorzędnym partnerem w rozmowach z prezydentem - dodał przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group