Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2266
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Radiowóz przeciw piratom drogowym

Piątek, 31 grudnia 2021, 10:36
Autor: WAC
Region: Radiowóz przeciw piratom drogowym
Fot. policja
Już za chwilę na drogach Dolnego Śląska rozpocznie służbę kolejne „narzędzie” przeznaczone do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych naszego województwa.

Flota policyjnych pojazdów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się bowiem o nowy nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Jest to auto marki Skoda Superb. Samochód został zakupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50% na 50%.

Nowy radiowóz to samochód o pojemności 1984 cm³ i mocy aż 280 KM, wyposażony w napęd 4x4, co znacznie poprawia jego właściwości jezdne. Parametry skody pozwolą użytkującym ją funkcjonariuszom zatrzymać nawet najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców, którzy niestety mylą często drogi z torami wyścigowymi, rażąco przekraczając obowiązujące limity prędkości.

To już kolejny pojazd służbowy, który w tym roku trafił do dyspozycji dolnośląskich policjantów - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji. - Łącznie flota naszego garnizonu w roku 2021 zasilona została 80 nowymi radiowozami, w tym wieloma wysoce specjalistycznymi autami, które pomagają mundurowym w realizacji najróżniejszych czynności, jak choćby obsługa wypadków drogowych.

Twoja reakcja na artykuł?

15
54%
Cieszy
4
14%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
11%
Złości
5
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group