Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7070
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radio KSON znów nadaje

Piątek, 31 sierpnia 2018, 14:57
Aktualizacja: 15:01
Autor: KSON
Jelenia Góra: Radio KSON znów nadaje
Fot. KSON
W lipcu br., po pięcioletniej przerwie, pod patronatem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, wystartowało internetowe Radio KSON. Nowy zespół redakcyjny, stworzony został z doświadczonych dziennikarzy i realizatorów, którzy na co dzień spotykają się w studiu przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze.

Trzy razy w tygodniu między godziną 12.00 a 14.00 swoje premiery mają audycje stałe. W poniedziałek – „To i owo nie tylko o zdrowiu”, blok wywiadów i reportaży dotyczących zdrowego trybu życia. W środy „Mix Maszing” - program muzyczny skierowany do wszystkich słuchaczy młodych duchem, a w piątek swoją premierę ma „Kalejdoskop KSON”, w którym rozmawiamy o ciekawych ludziach, miejscach i sprawach – mówi Remigiusz Stefaniak, sekretarz redakcji.

Rozpoczęły się również prace nad nowymi propozycjami audycji, które wkrótce zagoszczą na antenie.  Szczególnie polecamy premierową audycję Krystiana Witkowskiego – „Dźwięki Historii”. To program historyczny zrealizowany w oparciu o materiały archiwalne, a dotyczący wydarzeń z przeszłości.

Ramówkę uzupełniają audycje interwencyjne, materiały współtworzone ze słuchaczami oraz zabawy i konkursy radiowe z nagrodami.
Radio tworzone jest dla szerokiego grona odbiorców, a w szczególności dla osób niepełnosprawnych, seniorów i młodzieży. Dynamicznie układana ramówka jest odpowiedzią na potrzeby słuchaczy - mówimy o tym co dzieje się wokół nas i o sprawach które nas dotyczą. Pierwsze audycje podejmowały tematy z obszaru Dolnego Śląska i Jeleniej Góry, jednak docelowo Radio KSON będzie rozgłośnią ogólnopolską. W tym celu nawiązywane są kontakty z instytucjami i organizacjami, których działania będą prezentowane w audycjach. Antenę Radia KSON otwieramy również dla Stowarzyszeń, Fundacji i Grup Lokalnego Wsparcia, które chciałyby w ten sposób opowiedzieć o swojej działalności i podejmowanych inicjatywach. W najbliższym czasie w ramówce wśród stałych elementów zagoszczą bloki informacyjne poświęcone wydarzeniom bieżącym, sportowym, kulturalnym oraz politycznym. 

Jak mówi redaktor naczelna Katarzyna Pietuszko: jesteśmy otwarci na nowe propozycje, poszukujemy osób które mają pomysł na własną audycję i chciałyby tworzyć je w naszym radiu. Z myślą o słuchaczach uruchomiliśmy telefon redakcyjny 690-680-050 i e-mail: radio@kson.pl, gdzie czekamy na Państwa propozycje i uwagi.  Podejmujemy różne sprawy interwencyjne nie pozostawiając żadnego zgłoszenia bez echa. 

Radio KSON, to radio internetowe, którego słuchać można za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do Internetu. Aby je włączyć trzeba otworzyć stronę www.radiokson.pl i wybrać ikonę „Słuchaj Radio KSON”. Na radiowej stronie publikowana jest bieżąca ramówka, aktualności i audycje archiwalne do posłuchania.
 
Oto kilka prostych kroków, aby słuchać naszego Radia KSON:
1.        Uruchomić przeglądarkę internetową w komputerze lub smartfonie.
2.        Wpisać adres www.radiokson.pl.
3.        Po załadowaniu strony wybrać przycisk „SŁUCHAJ RADIO KSON” z ikonką odtwarzania (strzałka w kółku).
4.        Po wczytaniu strony radio uruchomi się automatycznie.
5.        Jeżeli audycja nie uruchomi się automatycznie, trzeba nacisnąć przycisk z ikonką strzałki (play) na szarym odtwarzaczu.

LUB W PRZYPADKU KORZYSTANIA Z TELEFONÓW prosimy o przesłanie SMS’a o treści „link do radia” na numer 690-680-050 (koszt sms’a zgodny z tabelą opłat operatora). Wiadomością zwrotną otrzymamy link, po którego wybraniu uruchomi się Radio KSON. 
To tylko pozornie skomplikowana sprawa, a wielu słuchaczy odbiera nasze radio nie tylko za pośrednictwem komputera ale również prostych czynności w telefonie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1622
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group