Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3666
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rada Rodziców zaprasza do „Siódemki”

Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 9:25
Aktualizacja: Wtorek, 24 stycznia 2017, 6:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rada Rodziców zaprasza do „Siódemki”
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (23.01) rodzice uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze spotkają się, aby omówić i wyrazić swoje zdanie na temat proponowanych wariantów sieci szkół w związku z reformą. To kolejna placówka, gdzie rodzice mają zdecydowanie odmienne zdanie, niż prezentowane przez władze miasta w analizie SWOT.

- Analiza SWOT w naszej opinii jest tak przygotowana, żeby wykazać jak najwięcej „za” wygaszeniem Szkoły Podstawowej Nr 7 – stwierdził Łukasz Łuczyński. Co ciekawe, w analizie dotyczącej SP 11 wzięto pod uwagę sprzeciw rodziców, a w przypadku SP 7 nie. - Rozumiem, że rodzice 270 dzieciaków z „Siódemki” są inni i nie są brani pod uwagę przez Urząd Miasta, bo nie ma słowa na ten temat – powiedział przedstawiciel rodziców.

Rada Rodziców z SP 7 zebrała się już w ubiegłym tygodniu, żeby omówić warianty proponowane przez władze miasta i z ich rozmów wynika, że optymalną opcją byłby wariant drugi, czyli połączenie Szkoły Podstawowej Nr 2 z budynkiem obecnego Gimnazjum Nr 1 oraz pozostawienie SP 7. Wśród argumentów przeciw wariantowi dotyczącemu wygaszania SP 7 jest m.in. zakorkowanie centrum miasta, bowiem „przerzucenie” dzieci z „Siódemki” w rejon ulic Armii Krajowej i Piłsudskiego właśnie tym by skutkowało. Ponadto zwraca się uwagę na wysoki koszt dostosowania budynku przy ul. Sudeckiej na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz skutki jakie mogłaby przynieść decyzja o wygaszania SP 7 przy najbliższym naborze do klas pierwszych. - Wariant trzeci zakłada, że w przyszłym roku szkolnym zostaną stworzone w SP 7 dwa oddziały klas pierwszych. Które z rodziców wyśle świadomie swoje dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej, gdzie w następnym roku będzie to dziecko przeniesione do innego budynku? – zwracał uwagę ojciec uczennicy drugiej klasy.

Już dzisiaj (23.01) Rada Rodziców zaprasza zainteresowanych na kolejne spotkanie w szkole w obronie „Siódemki”. Zebranie rozpocznie się o godz. 17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group