Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 9019
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rada powiedziała „nie”, ale woda i tak podrożeje

Wtorek, 18 grudnia 2007, 14:23
Aktualizacja: 14:29
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Rada powiedziała „nie”, ale woda i tak podrożeje
Fot. Agnieszka Gierus
Przepisy są takie, że nawet sprzeciw rady podczas wtorkowej sesji nie zapobiegnie podwyżkom. Woda i ścieki w mieście podrożeją na pewno. Pytanie tylko, o ile?

– Podwyżki cen nie są duże, średnio wychodzi 3,88 złotych miesięcznie na osobę – argumentował we wtorek w ratuszui Wojciech Jastrzębski, prezes „Wodnika”, przedstawiając nowe taryfy opłat. – A spółce pozwoli to na normalne funkcjonowanie i rozwój.

Jak wyliczył, wzrost cen przyniesie Wodnikowi dodatkowo 2,1 mln złotych rocznie za wodę i niecałe 2 miliony złotych za ścieki.
Zaznaczył też, że Wodnik będzie płacił rocznie blisko 2 miliony złotych więcej podatków za przejęcie nowych budynków, m.in. oddanej niedawno nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody w Cieplicach.

– Dla mnie może nie są to duże podwyżki, ale dla wielu moich przyjaciół, dla mieszkańców, są bardzo dotkliwe – odpowiedział radny Józef Zabrzański z Prawa i Sprawiedliwości.
Przeciwni wprowadzaniu wyższych stawek byli Miłosz Sajnog ze Wspólnego Miasta oraz Józef Sarzyński z Lewicy i Demokratów.
Ostatecznie projekt uchwały o podwyżkach został odrzucony. Za jego przyjęciem była jedynie rządząca Platforma Obywatelska (7 zgłosów), a aż 10 radnych głosowało przeciw.

Niestety dla mieszkańców, podwyżki i tak będą. Prawo stanowi, że jeśli rada nie dopatrzy się niezgodności z przepisami nowych taryf, to zaczną one obowiązywać po 70 dniach od momentu ich przedstawienia. Takich błędów nie było, zatem od 21 stycznia 2008 roku będziemy płacić drożej. O ile? Na to pytanie odpowiedź poznamy na następnej sesji. Radni wtedy zajmą się tematem dopłat.

Co zatem zyskali radni sprzeciwiając się podwyżkom? – Wyszliśmy z twarzą. Przynajmniej nikt nam nie zarzuci, że poparliśmy tę propozycję, odpowiedzialność spadnie na prezydenta – podsumował Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
334
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group