• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 21:06
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 7289
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rachunek sumienia radnego Mroza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 11 października 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:09
Autor: Angela
Krzysztof Mróz należy do najbardziej aktywnych radnych. Obok Wojciech Leszczyk i Józef Zabrzański
Fot. TEJO
Kadencja samorządu, który został wyłoniony cztery lata temu, powoli dobiega końca. Przychodzi czas podsumowań przed zapowiedzianymi na 21 listopada wyborami samorządowymi. Zwróciliśmy się z prośbą do radnych, aby opowiedzieli nam o swoich sukcesach i porażkach. Nasz cykl otwiera radny Krzysztof Mróz. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom i wyborcom.

Krzysztof Mróz
Prawo i Sprawiedliwość

Co się udało?
Dzięki przekonaniu najpierw większości radnych, a w konsekwencji i prezydenta udało się wprowadzić dopłaty do wody dla mieszkańców Jeleniej Góry. Złagodziły one chociaż w części skutki wysokich podwyżek cen wody, jakie narzucił Wodnik. Udało mi się także przywrócić 50 % ulgę dla uczniów i studentów przy zakupie biletów komunikacji miejskiej u kierowcy w autobusie. Będąc członkiem komisji kultury sportu turystyki i zdrowia aktywnie walczyłem o zwiększenie środków na sport w budżecie miasta. Pieniędzy jest znacznie więcej zarówno na sport dzieci i młodzieży jak i na sport kwalifikowany, choć mam świadomość że potrzeby w tej materii są dużo większe. Zabiegałem o utworzenie domu kultury w Cieplicach (Przystań Twórcza), jak również o zwiększenie programów profilaktyki zdrowotnej finansowanych przez miasto. Walczyłem z pozytywnym skutkiem o powstanie uchwały, na mocy której miasto przekazuje środki na renowację jeleniogórskich zabytków. Wspierałem powstanie Term Cieplickich, czy rewitalizację obiektów pocysterskich w Cieplicach. Na koniec rzecz, która choć się udała, to mam gorzką satysfakcję. Myślę tu o utworzeniu podstrefy ekonomicznej. Pilotowałem tę sprawę. Dzięki działaniom posła Adama Lipińskiego, ówczesnego ministra w Kancelarii Premiera, strefa w Jeleniej Górze została przez rząd utworzona. Ale co z tego, skoro prezydent mając taki instrument nie pozyskał żadnego znaczącego inwestora?

Co się nie udało?
Wciąż nie ma docelowego modelu finansowania sportu w Jeleniej Górze. Za parę dni wchodzi nowa ustawa o finansowaniu sportu i w nowej kadencji trzeba do tego wrócić. Za mało środków jest także na opiekę zdrowotną. Nie udało mi się także przekonać prezydenta do remontu wielu ulic. Nie rozumiem też, dlaczego prezydent nic nie robi żeby zaczęła działać dzielnica Cieplice, choć rada uchwaliła stosowne uchwały.

Jeśli mnie wybiorą, to…
Będę próbował zrealizować to, czego nie udało mi się dotychczas zrobić. Ponadto trzeba otworzyć nowe tereny inwestycyjne. Wiąże się to z przyspieszeniem uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego. Będę zabiegał o zwiększenie środki na inwestycje w Sobieszowie i Jagniątkowie, bo tam pieniądze i nowe inwestycje są naprawdę bardzo potrzebne. Trzeba pilnować także dopłat do wody. Zgodnie z prawem muszą one być co roku przedłużane, a są pokusy żeby je po cichu zlikwidować. No i trzeba wreszcie pozyskać inwestorów do podstrefy, którzy stworzą w mieście nowe miejsca pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~ 11-10-2010 9:23
sam mróz to jedna wielka porażka
~wow 11-10-2010 9:32
Znam tego pana Mroza niezle ziółko z niego bylo w podstawówce na wszystkich kablował jak zawodowiedz teraz wiadomo dlaczego jest w pisie he he
~wie39 11-10-2010 9:34
radni powinni pełnić swe funkcje społecznie.Wiecie po co pchają się na radnych obecnie?A dla dietki na przykład:4 lata x 12 m-cy i samochód nowy z salonu mozna brać na raty.4 lata pewne,nic nie trzeba robić(poza chodzeniem na sesje),i kasa jest.Takich to mamy radnych.A problemy zwykłych ludzi?ha,ha,ha-w nosie mają i nie powiem gdzie jeszcze...
~seba8 11-10-2010 9:38
To prawda. Też chodziłem z Zimnym do szkoły. Taki Cichociemny a donosił na wszystkich. A dzięki PiSowi trafił do rad nadzorczych, do rady miejskiej i rady szpitala. Ot sposób na życie
~wróżka 11-10-2010 10:03
Na sesjach rady miejskiej na których byłam najbardziej aktywnymi byli Pan Mróz,Sajnog i Leszczyk reszta jakby nie rozumiała o czym mówią młodzi.Staruszki i stariki w marazmie senności i nudów. Przyjdźcie chociazby 1 raz a się przekonacie na czym polega radnowanie w ratuszu.
~wyborca 11-10-2010 10:08
Mruz przeszkadza wszystkim w ratuszu,bo nie widzi konkretów działania pozostałych lisowski partyjnych radnych zajmujacych sie nie tym co dobre dla Pań ,Panów tego miasta. Jest konkretny,rzeczowy aż wścibski .pomaga ł wielu je;leniogórzanom w Biurze posłanki Machałek.
~gg 11-10-2010 10:52
a kto to ten Pan Mróz jak zwykle wszystkie cwaniaczki wychodzą przed wyborami a gdzie byli do tej pory.Dzięki takim gościom i jak ten Pan, Sajnog ,Leszczyk to Jelonka jest rzeczywiście głęboka prowincją,A Pan Sajnog niech startuje we Wrocławiu, bo popiera Dutkiewicza/ żenada/ Panowie.
~Ted 11-10-2010 11:07
Głupoty wypisujecie państwo na temat pana Mroza. Mimo, że należy do tak znienawidzonego PiS-u pracę radnego wykonywał naprawdę w porządku - kto był bezpośrednio na sesjach lub je oglądał w przekazach telewizyjnych wie o czym piszę. Powinniśmy radnych rozliczać nie po przynależności partyjnej, tylko jak wykonywali pracę radnego, a wielu radnych, oprócz bycia tylko przy głosowaniach nic nigdy nie zrobili. Mieszkańcy remontowanych ulic w Sobieszowie doskonale pamiętają jak to właśnie pan Mróz, Papaj, Lenard czy pani Czernow byli pomocni. Łatwo jest kogoś obrzucić błotem i wypisywać dyrdymały jak się nie zna sprawy. Mamy wybory, każdy z nas zgodnie z swoim sumieniem, będzie decydował na kogo odda głos. A wypisywanie kto w dawnych czasach jaki był - pachnie zazdrością. Dla mnie osobiście liczy się człowiek a nie partia, którą reprezentuję - ważne są czyny a nie opowiadanie bajek.
~WIEM 11-10-2010 11:13
Facet Denny.!!! Kacyk partyjny jak wszyscy partyjniacy.Slucha wytycznych bonzow sam nic istne Zero .Tacy sa nasi Radni. Tylko licza na popularnosci danej partii i szybko pchaja sie na listy ito na 1 miejsca nie dajac zadnych szans innym moze bardziej kreatywnym i mobilnym ludziom.Niech ktos powie co zrobil dla swojego okregu pan Pleskot Pani Malczuk Pan Ladzinski Pan Szarzynski i Pani Czernow .Teraz znow sa liderami na listach . Czy jeleniogorzan nie stac na odmiane czy musimy byc ciagle skazani na stagnacje.Powiedzmy wreszcie Stop Ukladom Partyjnym i lokalnym kacykom partyjmym.!!!!.Dajmy szanse ludziom nie sterowanym z nacisku partyjnego.Wroclawiem rzadzi czlowiek nie partyjny i jakie ma poparcie BO NIE ma UKLADU partyjnego..!!! Niwe wspomagajmy karier partyjniakom a takim jest Zawila .Po co sie pcha skoro jest poslem niech pracuje jako posel i reprezentuje Jelenia w Warszawien nas po to wybralismy go !!!!.WYBORY SAMORZADOWE WOLNE OD PARTYJNIAKOW>>>!!!!!.A Mrozowi malo funkcji to ni
~do WIEM 11-10-2010 11:52
Czytając wszystkie twoje zamieszczane posty pod różnymi artykułami, można pokusić się o stwierdzenie, że pisze je osoba bardzo blisko związana z dotychczasowym prezydentem. Twoje komentarze atakują konkurencję a wybielają pana Prezydenta. Choć zgadzam się z określeniem, że niektórzy radni przez całą kadencję nic nie zrobili jest trafnym, a przoduję w tym pan Ładziński.Jeśli chodzi o panią Z.Czernow to tak do końca nie jest prawdziwe.Pan Zawiła nie jest takim złym kandydatem, deklaruję współpracę z młodymi choć szkoda, że PO nie postawiło na pana Papaja. Jako osoba młoda wyróżniałby się wśród kandydatów tzw starej gwardii.
~jg 11-10-2010 12:09
widziałem go kiedyś na przystanku na Podwalu, kichał na starsza kobietę prosto na jej twarz(chyba ze trzy razy-ona na to -Co pan!!) , przecierał spocone czoło, wyciągał legitymacje i chwalił się nią,jego stan wskazywał na jedno...
~wyborca 11-10-2010 14:06
P.Mrozek chwali się z rewitalizacją - a co zrobił w sprawie Wojska Polskiego i połączeń kolejowych z i do JG KATASTROFA !!!!
~mr 11-10-2010 15:08
Mróz na prezydenta miasta!!!
~on33jg 11-10-2010 15:11
Pan Mróz sprzeciwiał się nazwaniu jednej z jeleniogórskich ulic imieniem przewodnika górskiego T.Stecia, argumentując że był gejem. Jak ktoś taki może być radnym. Mojego głosu K.Mróz na pewno nie dostanie.
~galla 11-10-2010 17:14
PIS zawsze bedzie sola w oku PO. JA bede glosowala zaPIS bez wzgledu kto z nich zasiadzie w radzie, i jak bede miala pretensje to pojde i powiem ze nie podoba mi sie ich dzialanie, ale teraz maja moj glos i kredyt zaufania,
~MOROZ 11-10-2010 17:17
Mróz to porażka: Rady Miasta ,Jeleniej Góry i PiS-u ,a może szczególnie PiS-u (dlatego ta partia jest tak żle postrzegana).
~ 11-10-2010 17:36
Radny Mróz, to ten co na sesji rady chciał od prezydenta wywożenia śniegu z głównych skrzyżowań miasta które zalegają hałdami i utrudniały ruch... no wariat i populista, albo tak oderwany od rzeczywistości, kiedy to mówił na dworze było ze 20 stopni, śniegu na ulicach od ponad tygodnia nie było, słońce waliło prosto z nieba.. gościu chciałeś wydać kasę miasta, moją kasę na wywożenie śniegu, śniegu którego już prawie nie było(przejechałem miasto tego dnia, no śniegu to trzeba było szukać). Jesteś Pan populista, bredzisz byle się przyczepić i nie masz szacunku dla cudzych w tym i swoich pieniędzy. Nie chce takiego radnego, nie przychodzę więcej na sesje bo mi wszyscy radni zbrzydną.
~śmiechy 11-10-2010 19:49
członek komisji sportu i turystyki?! A co taki paralityk może mieć wspólnego ze sportem i jego wspieraniem, jak całe życie go nie uprawiał i uciekał z wuefu??!! Żenujący pan na żenującym stanowisku.. Temu panu już podziękujemy...
~pietrek 11-10-2010 20:47
Krzysiu, a nie przypominają Ci sie czasem lata spędzone w budowlance?? Nie budzisz się wtedy zlany zimnym potem konfidencie i pajacu?? kolega z klasy D technikum budowlanego piotrek
~czechna 11-10-2010 21:57
hola,hola! siedliście do PC-tów i walicie w klawiaturę ile wlezie na jegomościa, który nie może się bronić. To tak jak postawic kogoś pod pręgierzem i każdy może rzucić jajkim,pomidorem i opluć. Miejcie choć trochę rozumu ,szacunku i litości. Nie podoba się gościu to nie wybierzecie jego tylko lepszegona następną kadencję. Poczekajcie jeszcze 6 tygodni a ulżycie sobie przy urnach . Teraz miejcie więcej kultury i obiektywizmu.
~JanorW 11-10-2010 22:03
Sorry, ale na takich radnych nas Jeleniogórzan, NIE STAĆ! To zwykły kmiot i to przez małe "k"!!! To, że zabiera często głos na sesjach, to nie znaczy, że ten głos to słowa mądrości, wręcz przeciwnie. Jego wypowiedzi, często wprawiaja o dreszcze. Lepiej żeby nie odzywał się wcale, to może nie poznalibyśmy do końca jego głupoty!!! Myślę, że nie ma kim się zajmować i chwała Bogu, że już nie długo są kolejne wybory dzieki czemu, będziemy mogli wyeliminować z życia publicznego takich niedojdów jak pan Mróz.
~wróżka 12-10-2010 7:31
Gdyby MRUZ był takie nic to wpisów byłoby NUL
~Marianwierny 12-10-2010 7:46
Mrozu, nie przejmuj się powyższymi wpisami - rób dalej to co robiłeś, a ja i wielu moich znajomych na Ciebie właśnie odda głos w Wyborach. Pozdro!!!
~Obywatel 12-10-2010 10:31
Praca, Praca i Jeszcze raz godna praca a niekolejne 3 zmianowe obozy pracy za 1000zł.
~znawca 13-10-2010 21:26
Mróz i tak przyjdzie niebawem ,a Mróz niech idzie za morze jak jego kompan partyjny z Karpacza ,który na smyczy PO pomógł zniszczyc miejscowy PiS.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group