Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2911
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Quadem bez prawka nie pojedziesz!

Czwartek, 20 listopada 2008, 9:09
Aktualizacja: 9:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Quadem bez prawka nie pojedziesz!
Oblężony przez dzieci i starszych quad podczas festynu policyjnego świadczy o popularności czterokołowców.
Fot. TEJO
Amatorzy czterokołowców od przyszłego roku będą musieli zdać egzamin na prawo jazdy. Nie każdy będzie mógł dosiąść popularnego pojazdu. Będzie to możliwe tylko dla tych, którzy ukończyli 16 lat. Trzeba będzie też uzyskać uprawnienia do jazdy motorowerem. Tu dolna granica wieku to 14 lat.

O sprawie wspomina Polska Gazeta Wrocławska pisząc o nowej kategorii prawa jazdy AM, która ma obowiązywać od przyszłego roku. Będzie dotyczyła pojazdów, które nie ważą więcej niż 350 kg i osiągają maksymalną prędkość 40 km na godzinę.

Wiadomo już teraz, że quadami nie będą mogły kierować dzieci, co dziś jest częstą praktyką i czasami kończy się fatalnie. Poprzez wydawanie prawa jazdy policja będzie miała też większą możliwość represjonowania młodych uczestników ruchu drogowego, którzy łamią przepisy. Dokumentu będzie można daną osobę pozbawić i tym samym uniemożliwić jej przejażdżki dopóki nie odpokutuje za swoje drogowe przewinienia.

Pomysłodawcy zmian, czyli parlamentarzyści podkreślają jednak, że żadne reformy nie zastąpią zdrowego rozsądku. – Chciałbym zaapelować między innymi do rodziców, żeby nie pozwalali dzieciom korzystać z takich pojazdów bez opieki – mówi na łamach Polski Gazety Wrocławskiej poseł Janusz Mikulicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group