Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6718
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pytanie do mieszkańców: Gdzie ma powstać Aleja Gwiazd?

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 16:36
Aktualizacja: Piątek, 14 sierpnia 2015, 15:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pytanie do mieszkańców: Gdzie ma powstać Aleja Gwiazd?
Fot. Użyczone/Galeria Gwiazd
Festiwal Reżyserii Filmowej, który w czerwcu br. odbył się w Jeleniej Górze był inspiracją do stworzenia Alei Gwiazd Kina, którą pierwotnie chciano umiejscowić wzdłuż deptaka (ul. 1 Maja). Artysta Konrad Tomaszewski odlewy kilku gwiazd ma już przygotowane, czeka na ruch ze strony Miasta.

Inauguracja Alei Gwiazd Kina wymaga przesunięć w budżecie miasta, dlatego decyzje nie zapadną bez zgody radnych. Najbliższa sesja odbędzie się po wakacyjnej przerwie (we wrześniu).

Jak mówi prezydent Marcin Zawiła, trwają rozmowy z organizatorem Festiwalu Reżyserii Filmowej na temat przyszłych edycji, Aleja miała być ściśle powiązana z tą imprezą, więc od wyniku rozmów również zależy sens powstania ścieżki gwiazd kina.

- Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy to ma stanowić zwarty element atrakcji turystycznej, czy np. jeden odlew ma być na budynku starostwa, drugi na ul. 1 Maja, inny na budynku Ratusza, itd. Chciałbym, aby taka Aleja Gwiazd była skoncentrowana w jednym miejscu – zaznacza Marcin Zawiła.

Prezydent m.in. za naszym pośrednictwem chciałby zapytać mieszkańców, gdzie widzieliby taką Aleję Gwiazd. - Czy jest takie miejsce, gdzie można to skoncentrować – pyta Marcin Zawiła. Rozproszenie tego po całym mieście jest niepotrzebne – uważa włodarz miasta.

Propozycje można przesyłać na adres: redakcja@jelonka.com, tytułując je: aleja gwiazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (141) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group