Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Pytanie do mieszkańców: Gdzie ma powstać Aleja Gwiazd? [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Festiwal Reżyserii Filmowej, który w czerwcu br. odbył się w Jeleniej Górze był inspiracją do stworzenia Alei Gwiazd Kina, którą pierwotnie chciano umiejscowić wzdłuż deptaka (ul. 1 Maja). Artysta Konrad Tomaszewski odlewy kilku gwiazd ma już przygotowane, czeka na ruch ze strony Miasta.

Inauguracja Alei Gwiazd Kina wymaga przesunięć w budżecie miasta, dlatego decyzje nie zapadną bez zgody radnych. Najbliższa sesja odbędzie się po wakacyjnej przerwie (we wrześniu).

Jak mówi prezydent Marcin Zawiła, trwają rozmowy z organizatorem Festiwalu Reżyserii Filmowej na temat przyszłych edycji, Aleja miała być ściśle powiązana z tą imprezą, więc od wyniku rozmów również zależy sens powstania ścieżki gwiazd kina.

- Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy to ma stanowić zwarty element atrakcji turystycznej, czy np. jeden odlew ma być na budynku starostwa, drugi na ul. 1 Maja, inny na budynku Ratusza, itd. Chciałbym, aby taka Aleja Gwiazd była skoncentrowana w jednym miejscu – zaznacza Marcin Zawiła.

Prezydent m.in. za naszym pośrednictwem chciałby zapytać mieszkańców, gdzie widzieliby taką Aleję Gwiazd. - Czy jest takie miejsce, gdzie można to skoncentrować – pyta Marcin Zawiła. Rozproszenie tego po całym mieście jest niepotrzebne – uważa włodarz miasta.

Propozycje można przesyłać na adres: redakcja@jelonka.com, tytułując je: aleja gwiazd.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka