Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3961
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Puste domy bez pomysłu

Środa, 31 marca 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Puste domy bez pomysłu
Fot. TEJO
Ogłoszono przetarg na sprzedaż byłej siedziby jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego w Jeleniej Górze oraz na budynek przy ulicy Mickiewicza 30. Brakuje koncepcji na zagospodarowanie budynku przy ulicy Bankowej, gdzie przez wiele lat mieściły się przychodnie. Musiały się wyprowadzić, bo były wobec tej nieruchomości ambitne plany. Dziś zieje pustką.

Byłą siedzibę pogotowia rzeczoznawca wycenił na 1,5 mln zł. Na całość wystawionej do sprzedaży nieruchomości składają się: budynek z zapleczem, oficyną i garażami. Pierwszy przetarg ustny planowany jest na 11 maja na godzinę 10.00 w urzędzie marszałkowskim we Wrocławiu. Siedem dni później (18 maja) w tym samym miejscu odbędzie się pierwszy przetarg ustny na dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek z ulicy Mickiewicza 30, po byłych przychodniach i administracji SP ZOZ Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Cena wywoławcza to 2 mln 600 tys. zł.

Urząd Marszałkowski wciąż nie ma pomysłu na zagospodarowanie budynku przy ulicy Bankowej, gdzie przez kilka dziesięcioleci mieściły się przychodnie lekarskie, a tuż po wojnie znajdowała się siedziba Urzędu Bezpieczeństwa.
Dwa lata temu urząd marszałkowski podjął decyzję o natychmiastowym wyprowadzeniu przychodni, bo miał wobec obiektu poważne plany. Tymczasem budynek stoi pusty do dziś.

Urzędnicy chcieliby nieruchomość tę sprzedać, ale czekają na lepszą koniunkturę na rynku. Brane pod uwagę jest także wyremontowanie go i przeniesienia tam wszystkich jeleniogórskich agend urzędu marszałkowskiego.

– Nie jest to jedyny budynek urzędu wojewódzkiego, który stoi zamknięty. Żeby coś zrobić, trzeba mieć jeszcze na to pieniądze, obecnie nie ma w urzędzie środków na dostosowanie tego obiektu do takich funkcji, jaka mogłaby być przewidziana – mówi wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group