Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4662
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ JELENIA GÓRA: Punkty skupu złomu pod lupą

Środa, 14 lipca 2010, 13:53
Aktualizacja: 13:54
Autor: KMP
Pięć przestępstw i pięć wykroczeń stwierdzono podczas przeprowadzonych w minionym półroczu 30 policyjnych kontroli w punktach skupu złomu. To właśnie tam najczęściej trafiają skradzione metalowe elementy.

W Kowarach na jednym z punktów skupu złomu policjanci stwierdzili trzy czyny karalne: kradzież elementów kolejowych, za którą sprawca został ukarany mandatem oraz kradzież elementów metalowych , za które sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

– Ponadto odpowiedzialność karną poniesienie także właściciel tego punktu skupu złomu, który odpowie za paserkę. Mężczyzna nie dopełnił należnych formalności, tzw. nie spisał danych osoby, która przyniosła kradzione profile do ciągników siodłowych, jak również nie wziął od niej oświadczenia, że dane przedmioty nie pochodzą z kradzieży.

Z kolei w Jeleniej Górze dzielnicowi zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili na punkt skupu złomu elementy skradzione na szkodę jednego z miejskich podmiotów. Sprawcy zostali ukarani mandatami. Tego typu działania prowadzone są systematycznie na terenie miasta i całego powiatu jeleniogórskiego – przypomina policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group