Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9281
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Punkt dla Ryszarda Nowaka

Wiadomości: KRAJ
Środa, 30 grudnia 2009, 16:07
Aktualizacja: 16:08
Autor: TEJO
Fot. ....
Przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak ze Szklarskiej Poręby nie musi na razie przepraszać wokalisty zespołu Behemont, którego nazwał przestępcą.

Wiadomość o korzystnym dla Nowaka orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku podał portal gazeta.pl za Radiem TOK FM. Wcześniej Ryszard Nowak odwołał się od decyzji sądu niższej instancji, który nakazał mu przeproszenie muzyka nazwanego przez szefa OKOPS przestępcą po tym, jak lider Behemonta podarł Biblię.

Sąd apelacyjny uznał, że – nakazując przeprosiny muzyka przez Nowaka – sąd okręgowy nie wziął pod uwagę podarcia przez powoda Biblii. A właśnie ten gest, zdaniem przewodniczącego, naruszył jego uczucia religijne i zasady współżycia społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz

wupe 30-12-2009 16:16
Nowak vs Szatan 1:0
yaro0001 30-12-2009 17:32
Behemoth, naprawdę tak trudno sprawdzić w google?
~SLayerrrrrrrrr! 30-12-2009 18:58
SLayerrrrrrrrr!
~katolik 30-12-2009 19:58
Każda wiara jest sektą,każdego który ma coś nie w porząku z głową zaraz obraza uczuc rel....
~DOLNOŚLĄZAK 30-12-2009 20:24
Zadaję sobie pytanie: Co by się ze mną stało, gdybym publicznie w nazistowskich niemczech padarł "Mein Kampf", a w Sowieckiej Rosji "Manifest Komunistyczny"? Doktryny, zawarte w w/w książeczkach spowodowały ............??? Doktryny, zawarte w innych historycznych publikacjach spowodowały ............??? Czy należy zachować szacunek dla wszystkich publikacji, które ukazały się na przestrzeni dziejów? Jak należy ocenić różnorodą interpretację zapisów: talmudu, koranu, starego i nowego testamentu? Ci wszyscy interpretatorzy chyba pogubili się już w głoszeniu prawdy, jedynej słusznej prawdy. Jeśli powiem, że pan Nowak błądzi - to skłamię? Jeśli powiem, że pan Nowak czyni dobrze - to zyskam aplauz? Religia i wiara to indywidualna sprawa każdego człowieka. Proponuję pozostawić wierzących i niewiernych w świętym spokoju. Mam nadzieję, że dzięki temu unikniemy śrdeniowiecznej konfrontacji chrześcijan z saracenami albo sytuacji, w której habsburscy posłowie wywaleni zostali przez okna zamku na Hradczanach. Czesi to jest jednak szczególnie fajna nacja w Europie. Panie Ryśku bież pan z nich przykład.
~Wierzący pedagog 30-12-2009 20:51
Do ~katolika; Witaj w czasach ostatecznych!!! Dobrze powiedziane. I jedną z największych sekt w Polsce jest katolicyzm (ukrywa swoją prawdziwą pogańską naturę, a tajemnica wiary katolickiej tkwi w rytualnej czarnoksięskiej magii, czego nieświadomi są praktykujący wierni), który idzie bardziej pustą religijnie drogą tego świata - drogą humanistyczno-filozoficzną, niż prawdziwie Bożą. Wystarczy być w byle którym jeleniogórskim kościele katloickim, by zrozumieć, że pokarmu duchowego tam nie otrzymasz. Ale prawdziwy osąd należy do Niego.
tom_ 30-12-2009 21:16
Dlaczego kościół nigdy oficjalnie nie poparł Nowaka?
rymcycymcy 30-12-2009 21:31
| tom_ | ...bo tu chodzi o uczucia religijne, a nie kasę ;)
~? 30-12-2009 22:03
Ciekawe jak ateista zobaczy ze po smierci nie ma tam nic to bedzie ok jesli jednak cos bedzie to rowniez bedzie ok ,A jak bedzie z katolikiem ktory po smierci przekona sie ze w to co wierzyl tyle lat to bujda.A tak pozatym to warto obejzec ten material http://alterkino.org/hafciarka-protest.Pozdrawiam
tom_ 30-12-2009 23:00
Ateista nic nie zobaczy ponieważ ateiści nie mają duszy podobnie jak cyborgi, roboty. Ateiści są czymś w rodzaju biologicznych robotów.
~erg 30-12-2009 23:15
Dokąd ma bieżyć p.Nowak,dolnoślązaku? A nie ma być :bierz pan z nich przykład? Dawno się uczyliśmy ortografii?
~gugi 30-12-2009 23:36
Cień 31-12-2009 1:08
Ty, Tom! Głupszego postu nie widziałem, typowo chrześcijański. ŻENADA!!! Co do biblii, to mam przypadkiem wersję cyfrową na twardzielu, wezmę ją skopiuję wielokrotnie, podzielę pliki na pare części, nagram na cd i spalę to cd. Co pan, panie Nowak powie.
~Tomy M. 31-12-2009 1:26
Ateista ... modne słowo, ale puste bo oznacza pustkę. Wierzcie mi że jak będziecie zdychać to się nawrócicie :-) Poczytaj też o "zakładzie Pascala".
~? 31-12-2009 6:55
A tak na marginesie ,to Nowak jakos chluby naszemu miastu nie przynosi Raczej na odwrot.Z takim gosciem to wstyt -nawet zdjecie sobie zrobic ,a co dopiero przyznac sie ze go znam i ze mieszka w moim miescie.Pozdrawiam noworocznie. POLECAM wklej ten link i obejzyj. http://alterkino.org/hafciarka-protest
~wie39 31-12-2009 9:56
tomyM ma rację-ci którzy teraz chętnie podarliby biblię-kiedy będą umierać najchętniej całowaliby ją i przepraszali...tylko czy będzie ci dane nieszczęsny człowiecze że będzie ci ona w zasięgu???
~Adam420 31-12-2009 10:15
Ryszard jak chcesz to podrzuce Ci jeszcze kilka innych zespołów ktore obraża Twoje uczucia religijne Kilka lat temu sam ze sceny spiewałem "Ave Satan Ave Lucyfer" :-)
~zygmunt 31-12-2009 10:31
Szacun dla Ryszarda Nowaka. Potrafił otwarcie stanąć w obronie pietnastolatka, który za namową Peji został pobity.
aristo 31-12-2009 10:32
Uzurpatorzy jedynie słusznej wiary, zwłaszcza na tym forumowym gronie - katolickiej są bardzo czuli chociażby na punkcie symboli. Nie przeszkadza im to jednak, wbrew doktrynie wiary w imię której występują obrażać innych, zionąć nienawiścią (Wierzcie mi że jak będziecie zdychać to się nawrócicie"). Religia katolicka nie jest największą pod względem ilości wyznawców na świecie. Co będzie z tymi, którzy się nie nawrócą na katolicyzm i nie będą nawet w stanie zapoznać się z biblijnymi historiami. Wyznawcy jedynie słusznej religii już wiedzą - oni wszyscy będą zdychać, w przeciwieństwie do tych na jedynie słusznej ścieżce z życia do śmierci. Obrońcy bibli - uszanujcie własną wiarę, ale chociażby dla siebie samych. Ale sorry - święta się przecież skończyły, czasy zadumy i miłości bliżniego również, więc harcownicy, niczym bojówkarze dżihadu wkraczają do boju. Wstyd, żenada w katolickim wydaniu. Jesteście politowania godni wobec własnej religii, o którą tak niby walczycie. Pozdrowienia i życzenia na cały Nowy Rok dla wszystkich, którzy wierzą w dobro i nieopętanego chorymi ideami człowieka. aristo
Cień 31-12-2009 11:01
Do Tomy M. Jak ja będę zdychał, to przynajmniej z czystym sumieniem i biblia nie jest mi do tego potrzebna. Co do biblii, to ostatnio oglądałem film w którym było dużo cytatów z biblii i sądzę, że autor był nie tylko napruty winem i najarany ziołem, ale też psychicznie chory, no może zacofany co jest pewniejsze.
~Wierny tylko Jemu 31-12-2009 11:12
Podziwiam tego Człowieka za odwagę (podobnie zresztą jak nieżyjącego już Marek Kotański), ale pamiętając należy, że zgodnie z Listu Pawła do Efezjan 6;12 "gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich” . Opisane w Objawieniu Jana 13;1-18 zwierzę (jedno z “anty-trójcy”: smok, zwierzę, fałszywy prorok) ma dostać paszczę do mówienia rzeczy wyniosłych i bluźnierczych, ma też dostać “moc do działania” przez 42 miesiące. Ta “moc do działania” to nic innego, jak nadnaturalny wręcz autorytet i możliwość porywania tłumów. Gwiazdy muzyki popularnej mają już w tych czasach posłuch porównywalny, jeśli nie większy niż najwięksi przywódcy duchowi i religijni. Dodajmy do tego propagowanie niemo...lności i natrząsanie się z Boga w ogólności (np. wywołujący skandal teledysk Madonny “Like a prayer”) i mamy dość szczególną mieszankę. Jest ona nieznacząca i głupia dla kogoś, kto świata duchowego nie uznaje, ale dla osoby wierzącej i w świat duchowy, i w bliskość czasów ostatecznych może to być element dający możliwość wrogowi wstępnego “urobienia” sobie ludzi “czekających” na kolejnego, jeszcze większego muzycznego superidola. A wystarczył jeden festiwal w Woodstock w 1969r., żeby w sposób bezprecedensowy przemienić obyczajowość setek tysięcy ludzi. Niespokojne współczesne czasy, kryzys gospodarczy, prześladowania chrześcijan w Indiach i wiele innych rzeczy powoduje u mnie mocne przekonanie, że w niedalekiej przyszłości może zdarzyć się coś, przy czym cały problem, nawet z opisaną przeze mnie duchową otoczką to będzie naprawdę fraszka i rzecz niewarta uwagi. Wtedy zaś nie będzie można mieć stanowiska neutralnego lub “wycofanego”. Po której staniesz wtedy stronie?
~ 31-12-2009 11:40
Do aristo; Co to znaczy słuszna wiara? Jeśli wiara jest tworzona przez człowieka, powstaje filozofia. Jeżeli ktoś doświadczył żywego Boga i ma objawione Słowo Boże, nie ma takiej szansy, by miał pragnienie nawrócić się na religię katolicką. No, chyba, że popadł w zwiedzenie, ale to już jego decyzja przed Nim; Do Cienia; Nie będziesz zdychał, bo nie jesteś zwierzakiem, ale naturalnie umrzesz cieleśnie. Wiara nie jest z oglądania (choć znam ludzi, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo pod wpływem filmu, bo Bóg używa różnych rzeczy). I nie każdy ma tę łaskę. Nie znam Twego serca (On zna), ani Twojego świadectwa życia, ale chyba Ty świadomie odrzucasz Boga, więc koniec pieśni...
~Polack 31-12-2009 11:41
Wielki szacun dla Ryśka Nowaka. Ryśku, Pozdrawiam , Tak Trzymaj !!!
~weterynaria 31-12-2009 12:41
aristo 31-12-2009 13:42
Do "~". Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. Te słowa chyba jednoznacznie określają słuszność wiary, której dotyczą. Wiara i religie powstały i powstają (sekty) w umysłach ludzi. To najprostsze wytłumaczenie zjawisk niepojętych na danym poziomie rozwoju człowieka. Przecież w imię wiary, lub niewiary można było stracić nawet życie - niewiary w to chociażby, że ziemia obraca się wokół słońca. To proste wyjaśnienie wszystiego, co dzieje się wokół, a także w człowieku. Po prostu - On tak chciał. A już szkoleni specjaliści wmówią ci, że nawet śmierć twojego dziecka jest dla twojego dobra i jest tylko przejawem szczególnie pojętej miłości.
Samuel 31-12-2009 15:05
Do aristo; No i wiem, że Bóg jest Bogiem zazdrosnym. Bo tak czytam w II Księdze Mojżeszowej 20:5.
aristo 31-12-2009 15:19
Żeby to wiedzieć, nie muszę czytać nawet takich książek Samuelu. A zazdrość jest przecież grzeszna.
Samuel 31-12-2009 17:13
Do aristo; "Nie ma miłości bez zazdrości" - śpiewała Violetta Villas. A gdzie to jest napisane w Biblii, że zazdrość jest grzeszna? Pożądliwość ciała i rzeczy tak.
Cień 31-12-2009 17:15
Kiedy ludzie wyjdą ze średniowiecza? O jakim wy bogu dyskutujecie, co to za bóg, który pozwala cierpieć niewinnym dzieciom, kobietom i biednym karpiom co wigilia. Ludzie!!! Obudzcie się, bo więcej zła robicie w obronie boga, niż niewierzący. Religia, to jest rodzaj władzy nad człowiekiem.
Samuel 31-12-2009 17:36
Do Cienia; Najpierw sobie przeczytaj, co jest napisane po popełnionym pierwszym grzechu (I Księga Mojżeszowa 3), a potem polecam Ewangelię Jana 3:3 i 16 oraz List Pawła do Rzymian 10:9. I masz rację - najgorsza jest pusta religijność. Gdy będziesz już wiedział, że to bez sensu, bądź sobie panem. Już jeden tak śpiewał (Jestem bogiem) z Paktofoniki i już go nie ma pośród żywych na tej ziemi. Ona najbardziej przeszkadza w poznaniu prawdziwego żywego Świętego Boga. A ja wcale Jego nie bronię (to On raczej walczy o mnie), a tylko się do Niego przyznaję.
~teto 31-12-2009 18:33
Cień 31-12-2009 18:50
Do Samuela. Ale bajki są dla dzieci. Co do narkomana, to jaki sobie wybrał los tak skończył. Lepiej napisz dlaczego ludzie wierzący odchodzą z tego świata, ludzie przed którymi było "wieledziesiąt" lat życia i nie grzeszyli i nie pisz mi, że bóg tak chciał, czy w nagrodę zabrał ich do lepszego świata, bo to jest marne tłumaczenie, tym bardziej, że inni z powodu odejścia bliskich cierpią.
Samuel 31-12-2009 19:37
Do Cienia; Jeśli to, co jest napisane przez ludzkie ręce pod natchnieniem Ducha Świętego jest dla Ciebie bajką, nasza próżna dyskusja dobiegła końca. Wychodzi na to, że nie dość, że Go nie ma, to w dodatki On kłamie. I tutaj ja będąc gościem na tej planecie (nie wiem do kiedy?) serdecznie dziękuję za dialog. Co do chorób, przedwczesnej śmierci cielesnej i ludzkiej niesprawiedliwości, to nie pochodzą od tego Boga, ale od tamtego pana świata. To on walczy o swoje. I właśnie ludzie znający wolę Tego, są najbardziej narażeni na bezgraniczne zło na ziemi. Wystarczy zobaczyć historię pierwszych chrześcijan i ich prześladowania.
~ Randka 1-01-2010 21:19
Ponoć Rychu ma zakładać kolejny komitet obrony przed ogrodnikami ,wędkarzami i narciarzami - da jemu jeszcze wiekszy rozgłos idiotyzmu jak sekty czy fala w wojsku w ktorym nigdy nie byl tak jak w sektach i może przejdzie po wyborach na cztey lata do sejmu - wybierze siano i na emeryturę . Mysleć tez sie nie nauczy , elokwencji nie nabierze ale wyborcow wystawi.
dolnoślązak 2-01-2010 22:16
do~erg. Skróciłem paznokcie. Zadbam, by palec się już nie omsknął. Dzięki.
~ 4-01-2010 10:46
Behemont - znana firma BUDOWLANA...
~ 6-01-2010 13:00
~ 8-01-2010 9:26
Rysiu triumfuje,dopóki ktoś go nie wypunktuje;))
~materdo... 6-09-2011 17:19
Jaki ten Nowak durny, szkoda słów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group