Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4578
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Puchar za czystą grę

Czwartek, 4 lutego 2021, 8:15
Autor: WAC
Powiat: Puchar za czystą grę
Fot. Starostwo Powiatowe
Wczoraj (3.02) w Starostwie Powiatowym odbyła się uroczystość wręczenia Pucharu Fair Play, który w sezonie 2019/2020 zdobyły - ex aequo - KS „Bobry Wojanów” i  LKS „Juvenia Rybnica” uczestniczący w rozgrywkach klasy ”B”.

Powiat Karkonoski chcąc kultywować zasady fair play w sporcie ustanowił nagrodę, która wręczana jest corocznie. Nagrodę otrzymuje ten klub piłkarski z powiatu, który podczas rozgrywek OZPN Jelenia Góra w sezonie otrzyma najmniej żółtych i czerwonych kartek. W sezonie 2019/2020 podczas rozgrywek najmniejszą liczbę upomnień oraz wykluczeń z meczu zdobyły - ex aequo - KS Bobry Wojanów i Juvenia Rybnica.

Puchar z rąk starosty karkonoskiego Krzysztofa Wiśniewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Kleśty oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Leszka Supierza odebrali: Henryk Jąderko - prezes KS „Bobry Wojanów” oraz  Zbigniew Hajdukiewicz - prezes LKS „Juvenia Rybnica” wraz z członkiem zarządu Tomaszem Bednarzem. Laureaci otrzymali również bon na sprzęt sportowy o wartości 1.000 zł.
 
| Wychowanie przez sport z wykorzystaniem zasady fair play jest szansą na zachowanie czystości sportu i etycznych zachowań sportowców i opiekunów - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Jej respektowanie tworzy klimat widowiska sportowego, kształtuje postawy szlachetnego współzawodnictwa nie tylko na płycie stadionu, ale także na trybunach, przed stadionem i w zwykłych codziennych sytuacjach. Za te osiągnięcia składamy gratulacje i życzymy, aby wypracowana kultura na boisku była widoczna podczas kolejnych sezonów piłkarskich.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1158
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group