Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6059
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Puchar "Fair–Play" Starosty Jeleniogórskiego

Wiadomości: Powiat
Sobota, 3 października 2015, 8:33
Aktualizacja: 8:36
Autor: Ts
Fot. Archiwum Starostwa
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która miała miejsce 29 września odbyło się uroczyste wręczenie Pucharu "Fair – Play" Starosty Jeleniogórskiego. Laureatem tegorocznej nagrody został GLKS Jeżów Sudecki – Czernica.

Statuetkę z rąk Starosty Jeleniogórskiego Anny Konieczyńskiej odebrał Wacław Lesik, prezes klubu GLKS Jeżów Sudecki- Czernica. Laureat otrzymał również bon na sprzęt sportowy o wartości 500 zł.

Charakterystycznym elementem praktyki wychowawczej w sporcie stała się w ostatnich latach promocja zasady fair play. Wychowanie przez sport i olimpizm skutecznie stymuluje rozwój postaw moralnych uczniów zarówno w obrębie sportu, jak i poza nim. Wychowanie przez sport z wykorzystaniem zasady fair play jest szansą – dowodzą wyniki badań empirycznych – na zachowanie czystości sportu i etycznych zachowań sportowców i opiekunów. Jej respektowanie tworzy klimat widowiska sportowego, kształtuje postawy szlachetnego współzawodnictwa nie tylko na płycie stadionu, ale także na trybunach, przed stadionem i w zwykłych codziennych sytuacjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group