Zalogowanych: 29

Jelenia Góra: Pub Gol bliżej utrzymania

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 14:10
Aktualizacja: 14:12
Ekipa Pub Gola Jelenia Góra po beznadziejnej rundzie jesiennej, wiosną prezentuje się znacznie lepiej i w minioną niedzielę (2.06) potwierdziła, że utrzymanie w A–klasie jest w zasięgu ich... nóg i głów. Spotkanie z Orłem Mysłakowice, rozegrane na stadionie przy ul. Złotniczej z powodu festynu na Osiedlu Czarne – zakończyło się zwycięstwem jeleniogórzan 3:1.

Broniący się przed spadkiem piłkarze Pub Gola nie mieli łatwego zadania przed sobą, bowiem przyszło im zmierzyć się z ekipą zajmującą 5. miejsce w tabeli grupy pierwszej A-klasy. W 23. minucie wynik otworzył Kamil Chromik i nieliczna grupka kibiców miała powody do zadowolenia. Bój o cenne ligowe punkty ułatwił gospodarzom Dominik Klec, który w 40. minucie ujrzał czerwoną kartkę. Kolejne gole padły po przerwie - w 47. minucie na 2:0 strzelił Kamil Chromik, ale humory miejscowych popsuł w 56. minucie Tomasz Woźniczka i zrobiło się nerwowo. Oba zespoły dążyły do zmiany rezultatu, ale ta sztuka udała się jedynie gospodarzom. W 80. minucie Paweł Szabat ustalił wynik na 3:1 i to Pub Gol dopisał do swojego dorobku 3 punkty.

W następnej kolejce (9.06) Pub Gol zagra w Kowarach z Olimpią, a Orzeł podejmie lidera z Piechowic.

Pub Gol Jelenia Góra - Orzeł Mysłakowice 3:1 (1:0)

PG: Sender - Kurowski, Madej, Wolniewicz (70' Szabat), Pawlikowski, Modrzyk, Jurczyk, K. Hamowski, Grabski, Gawroński, Chromik (81' Doruch).
Orzeł: Klec - Wryszcz, Dulny, Woźniczka, Golonka (85' Jakubowski), Amborski, Dawidczyk, Kafel, Konieczny, Szkudlarek, Zieliński (41' Glina).
Czerwona kartka: Klec (Orzeł) - 40'.