Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11124
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psy w Galerii Sudeckiej mile czy niemile widziane?

Wtorek, 21 czerwca 2016, 7:36
Aktualizacja: Środa, 22 czerwca 2016, 10:28
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Psy w Galerii Sudeckiej mile czy niemile widziane?
Marek Murawski, właściciel Tofika chwali pomysł wpuszczenia psów na pasaż Galerii Sudeckiej
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od niedawna na drzwiach wejściowych Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze jest znaczek
"lubimy psiaki", który uprawnia właścicieli psów do wejścia do galerii z czworonogami. Jest to trochę niezrozumiałe i ryzykowne – pisze nasz Czytelnik. Menadżer galerii wyjaśnia, że znaczek uprawnia do wejścia z psami na pasaż, a nie do sklepów czy restauracji. Nie ma nic przeciwko temu również sanepid.

- Ja nie zgadzam się na wchodzenie do galerii z psami biorąc pod uwagę duże skupisko
ludzi czy różne zapachy np. z perfumerii, na które zwierzę może różnie reagować – pisze Czytelnik. - Tym bardziej, że sam spotkałem tam całkiem spore psy typu owczarki niemieckie czy boksery, które nie miały kagańca. Na terenie Galerii znajduje się także strefa gastronomiczna i zjedzenie obiadu w „towarzystwie” śliniącego się psa nie należy do przyjemności – dodaje Jeleniogórzanin.

Menadżer ds. marketingu Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze wyjaśnia, że znaczek „zielonej łapki” jest informacją dla klientów, że centrum handlowe jest Dog Friendly. Oznacza to, że na teren części wspólnych pasażu handlowego Galerii można wejście z psem. Nie oznacza to jednak, że z czworonogiem można robić zakupy w punktach handlowych czy usługowych.

- O tym, czy pies może wejść do konkretnego sklepu (poza spożywczymi oczywiście, gdzie jest to zakazane) decyduje najemca danego punktu - wyjaśnia Agata Kotlińska. - Właściciele czworonogów odwiedzający Galerie Sudecką muszą zadbać o to, aby pies znajdował się na smyczy i w kagańcu oraz nie zanieczyszczał Centrum. Bezpieczeństwo klientów jest dla nas bardzo ważne, dlatego ochrona obecna w obiekcie na bieżąco pilnuje, czy zasady te są przestrzegane przez właścicieli czworonogów. Klienci pozytywnie wyrażają się na temat akcji. Już za kilka dni nadejdzie kalendarzowe lato, a wraz z nim wzrost temperatur. Dzięki możliwości wejścia z psem na teren Centrum unikniemy niebezpiecznych w skutkach sytuacji pozostawiania psów w autach podczas upałów. W najbliższym czasie przy wejściu do Centrum pojawi się również miska z wodą dla spragnionych czworonogów - dodaje menadżer ds. marketingu Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.
Ten krok Galerii Sudeckiej chwali m.in. jeleniogórzanin Marek Murawski.

- Największy kłopot z naszymi pupilami jest kiedy podczas upałów, a skoro już jesteśmy posiadaczami psów, to musimy zapewnić im jakieś warunki, więc możliwość wejścia z czworonogiem na pasaż jest na pewno dobrym pomysłem – mówi właściciel Tofika. – W aucie podczas upałów psa nie zostawię, otwartych okien w samochodzie też zostawić nie można, a tak ja mogę teraz wejść z Tofikiem na pasaż, a żona pójdzie na zakupy – dodaje Marek Murawski.

Przeciwwskazań do wprowadzania psów na pasaż nie widzi też sanepid. – Wyjątkiem są oczywiście sklepy spożywcze czy restauracje, gdzie dopuszczalne jest wprowadzanie wyłącznie psów przewodników przez osoby niepełnosprawne, natomiast w sklepach przemysłowych musi być tylko zachowana czystość i higiena, do czego sklep musi mieć opracowaną procedurę postępowania – wyjaśnia Irena Piechrzecka, kierownik Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (89)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group