Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2324
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psy na tropie

Czwartek, 29 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2007, 16:56
Autor: ROB
Jelenia Góra: Psy na tropie
Fot. Archiwum GOPR
Odszukanie człowieka oraz przedmiotów zasypanych w śniegu – to zadania, jakimi muszą się wykazać psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystko to w ramach ogólnopolskiego szkolenia, które od poniedziałku odbywa się w Karkonoszach, w okolicach Strzechy Akademickiej. Uczestniczy w nich 14 psów z ratownikami z grup polskich oraz 2 psy i ratownicy z czeskich służb ratowniczych.

– Pies jest potrzebny w służbie praktycznie na okrągło – mówi Maciej Abramowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR. – Jego pomoc w odszukiwaniu ludzi zasypanych jest nieoceniona.

Czworonożni ratownicy na zakończenie szkolenia przystępują do egzaminu. Muszą w określonym czasie wykonać zadanie np. odnaleźć dwóch pozorantów oraz przedmioty schowane pod śniegiem.

– Ich skuteczność podlega ocenie. Oceniana jest także współpraca psa z ratownikiem – mówi Maciej Abramowicz.

W czwartek, także w okolicach Jeleniej Góry, rozpocznie się centralne szkolenie lawinowe. Ratownicy będą musieli wykazać się obsługą sprzętu elektronicznego potrzebnego w przypadkach zejścia lawiny, umiejętnością zbadania śniegu. Będą też zajęcia w terenie.W tym szkoleniu weźmie udział ponad 20 ratowników z całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group