Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7946
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Psy na celowniku

Wtorek, 22 kwietnia 2008, 8:30
Aktualizacja: 8:32
Autor: Mar
REGION JELENIOGÓRSKI: Psy na celowniku
Fot. Archiwum
Gmina Kowary będzie dopłacać mieszkańcom do sterylizacji psów.

Burmistrzowi i radnym tak dokuczyła historia ze sforą psów okupujących mieszkanie po zmarłej właścicielce, o czym pisaliśmy w styczniu tego roku, że postanowili ustalić zasady postępowania w podobnych przypadkach. Kompletnie zdewastowane mieszkanie socjalne, po usunięciu z niego psów, jest w tej chwili remontowane.

– Nie chcemy zostawiać mieszkańców samych – wyjaśnia burmistrz Mirosław Górecki – Na przykład będziemy dopłacać 50 procent do kosztów sterylizacji lub kastracji zwierząt zarejestrowanych w urzędzie.

Inny punkt projektu uchwały przewiduje, że miasto zapłaci sto procent kosztów uśpienia psów nowo narodzonych, pochodzących od zwierząt bezpańskich i domowych. Będzie też prowadziło akcję adopcyjną zwierząt bezpańskich.

– Niestety, nie możemy się dogadać ze schroniskiem dla zwierząt w Jeleniej Górze, dlatego chcę rozpisać przetarg na usługi weterynaryjne – planujeburmistrz.

Projekt uchwały wzorowany jest na podobnym dokumencie obowiązującym już w gminie Grodzisk Mazowiecki. Tam udało się rozwiązać problem wałęsających się zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group