Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6641
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psie piękności jesienią – jeszcze dzisiaj

Niedziela, 15 października 2017, 7:41
Aktualizacja: 23:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Psie piękności jesienią – jeszcze dzisiaj
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (14.10) stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze był areną Krajowej Wystawy Psów Rasowych 2, 3, 5, 9 i 10 grupy FCI, organizowanej przez jeleniogórski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Miłośnicy czworonogów, którzy nie mogli wczoraj przybyć na stadion, dzisiaj mają jeszcze lepszą okazje, bowiem zaprezentują się psy wszystkich grup.

Pierwszego dnia zgłoszonych było ponad 470 psów, które przywiozło w sumie ponad 300 wystawców z Polski, Niemiec oraz bardzo liczna grupa z Czech. W sobotę dużą popularnością cieszył się też konkurs na młodego prezentera. - Dzieci (grupa młodsza i starsza) będą konkurowały o miano najlepszego handlera, czyli osobę, która pokazuje psy - powiedziała Anna Rychlewska, prezes jeleniogórskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, która przekonywała, że warto mieć psa rasowego. - Kupując psa rasowego wiemy, czego możemy oczekiwać - jaki będzie miał charakter, jak będzie wyglądać, bo to już jest wpisane w geny. Dodatkowo stabilizacja charakteru, czy testy psychiczne i badania genetyczne, które wiele ras musi przejść sprawiają, że pies rasowy to jest to, co promujemy - dodała organizatorka jesiennej wystawy.

Jak podkreślają organizatorzy, na niedzielną wystawę zgłosili się przedstawiciele wszystkich ras polskich: polski owczarek nizinny, owczarek podhalański, gończy polski, ogar polski, chart polski i polski spaniel myśliwski. - Polskiego spaniela myśliwskiego będziemy gościć na jeleniogórskiej wystawie pierwszy raz – zaznaczyła Anna Rychlewska z ZKwP, Oddział Jelenia Góra. Tego dnia ma się zaprezentować ponad 700 psów! Początek o godz. 10:15.

Wystawie towarzyszą stoiska handlowe oferujące artykuły dla zwierząt oraz stoiska gastronomiczne, zatem można spędzić na stadionie nawet kilka godzin. Bilety w cenie: 8 zł (normalny), 4 zł (ulgowy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group