Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8230
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/WROCŁAW: Przystankowe zmiany autobusów Kry–chy

Piątek, 10 września 2010, 14:18
Aktualizacja: 15:44
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA/WROCŁAW: Przystankowe zmiany autobusów Kry–chy
Fot. Agrafka
Firma przewozowa Kry–cha przeniosła niektóre przystanki swoich autobusów. Zmiana ta ma na celu ułatwienie podróżnym komunikacji. Nie wszyscy są zadowoleni, ale przewoźnik jest zdania, że teraz będzie lepiej.

Właściciel firmy Wojciech Chadży od początku działania firmy chciał, by autobusy odjeżdżały z PKS-u we Wrocławiu, jednak wrocławska firma POL BUS nie wyrażała zgody. – Nastąpił przełom w rozmowach i od pierwszego września autobusy odjeżdżające wcześniej z ul. Dawida, teraz zatrzymują się na PKS-sie we Wrocławiu, przy 16 stanowisku.

Natomiast, dzięki zgodzie uzyskanej od Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, przystanek na ul. Sygietyńskiego ZUS w kierunku Wrocławia został przeniesiony na przystanek PKS przy Al. Jana Pawła II. Miejsca pozostałych przystanków nie zostały zmienione – poinformował Wojciech Chadży.

– Pomysł ma służyć klientom. Jest to duże ułatwienie dla podróżnych, gdyż mają teraz bliżej do dworca PKP, czy też PKS. Ludzie już nie muszą szukać ulicy Dawida we Wrocławiu, gdyż często mieli właśnie z tym problem. Teraz przechodzą tylko z jednego stanowiska PKS-u na inne. Ułatwia to szybkość przemieszczania się. Tablica z rozkładem jazdy na wrocławskim PKS-ie jest teraz podświetlona i widać ją z daleka w nocy – powiedział Artur Uglanica, kierowca autobusu firmy KRY-CHA.

Tymczasem nie wszyscy podróżni zadowoleni są z zaistniałych zmian. – Lepszy był przystanek przy ZUS-ie. Podczas deszczu można było przynajmniej schować się pod daszek przy poczcie i było bliżej na przystanek. Teraz, kiedy ucieknie autobus z PKS-u lub nie będzie w nim miejsca, nie trzeba biec na inny przystanek, wystarczy tylko poczekać na autobus z KRY-CHY. Można by jednak ustawić jakieś zadaszenie, żeby chociaż bagaże nie mokły, bo nawet nie ma ich gdzie postawić podczas deszczu – powiedziała pasażerka z Zabobrza III.

Z innym problemem borykają się podróżni wracający z Wrocławia do Jeleniej Góry. Bowiem na 16. stanowisku, skąd odjeżdża autobus KRY-CHY, nie ma o tym żadnej informacji. – Wisi tablica z rozkładem jazdy do Jeleniej Góry, ale firmy POL BUS. Nie widać nigdzie ani nazwy KRY-CHA, ani ich loga – powiedziała jedna z pań oczekujących na autobus. To powoduje dezorientację, czy aby na pewno właśnie na to stanowisko podjedzie autobus Kry-chy, czy może nowa firma przewozowa proponuje podróżnym swe usługi.

- Sami jako firma KRY-CHA nie możemy umieścić naszej nazwy czy loga, na tablicy którą udostępnia nam wrocławski PKS POL BUS. Natomiast znajduje się tam oczywiście nasz rozkład jazdy, czyli kursy do Jeleniej Góry – wyjaśnił Wojciech Chadży. Na tej tablicy znajdują się również rozkłady jazdy innych przewoźników jeżdżących m.in. do Legnicy czy Bolesławca.

Od 1 września uległ również zmianie rozkład jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group