Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7984
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przynieśli starszym choinkę nadziei

Wtorek, 16 grudnia 2008, 9:22
Aktualizacja: 13:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przynieśli starszym choinkę nadziei
Fot. Angela
Siedemnastoosobowa grupa teatralna dziewięciolatków ze Szkoły Podstawowej nr 7 wystąpiła gościnnie w ramach świątecznej akcji Fundacji Ekologicznej Arka „Choinki Nadziei” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kilińskiego. Dzieci zaśpiewały też kolędy i wręczyły pensjonariuszom pamiątkowe kartki świąteczne.

Chwile radości i szczęścia ze wspólnego przebywania, ale i zadumy przeżyli wczoraj pensjonariusze DPS i uczniowie z „siódemki”. Podczas wspólnego świątecznego spotkania artyści zaprezentowali swoje przedstawienie poetycko-muzyczne „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny” według wierszy Cypriana Kamila Norwida.

- Dzieci wzięły udział w akcji z wielkim przejęciem, ale tak naprawdę dopiero w czasie wizyty w Domu Pomocy Społecznej zdały sobie sprawę, w jak ważnym przedsięwzięciu biorą udział. Była to dla nich niezapomniana lekcja wychowawcza uświadamiająca im, że wokół nas żyją także ludzie starsi i chorzy, o których należy pamiętać – mówi Piotr Grosman, wychowawca klasy.

Elementami wizyty było odśpiewanie kolęd, wręczenie pięknie ustrojonego przez dzieci naturalnego świątecznego drzewka. Na zakończenie spotkania mali aktorzy zagrali minikoncert na kolorowych dzwoneczkach. W przygotowaniu tej świątecznej akcji pomogli także rodzice.

Inscenizacja w wykonaniu dzieci sprawiła, że są to niezapomniane chwile dla ludzi starszych. Była to możliwość przekazania im odrobiny ciepła i nadziei.
– To, co pokazały dzieci było bardzo piękne i widać było, że trafiło do serc naszych pensjonariuszy. Starsze osoby cieszą się, że ktoś o nich pamięta. Bardzo lubią jak przychodzą do nich dzieci i młodzież, dlatego zapraszamy również innych by nas częściej odwiedzali, a tym, którzy byli dzisiaj i panu Piotrowi Grosmanowi bardzo dziękujemy – mówiła Mariola Świtała kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group