Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3356
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przymierze Obywatelskie szuka sprzymierzeńców

Piątek, 5 września 2014, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 6 września 2014, 8:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przymierze Obywatelskie szuka sprzymierzeńców
Fot. Angela
– Jesteśmy bezpartyjni i kompromisowi, chcemy walczyć o zmiany na lepsze dla jeleniogórzan oraz mieszkańców całego regionu – mówią przedstawiciele nowego komitetu wyborczego Przymierze Obywatelskie: Janusz Jędraszko i Kazimierz Klimek. – Nasz komitet tworzą mieszkańcy, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są zmęczeni obecną sytuacją i chcą walczyć o lepsze warunki życia – dodają.

Jak mówią Janusz Jędraszko i Kazimierz Klimek, celem Przymierza po wygranych wyborach jest zmiana modelu zarządzaniem miastem i gminami. Komitet nie chce się bowiem ograniczać w swoich działaniach tylko do Jeleniej Góry. – Powalczymy o miejsca w radach miejskich i gminnych oraz o stanowiska wójtów, burmistrzów, a także szefów i członków zarządu w starostwach. Nie mamy obecnie swojego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry, dlatego najprawdopodobniej poprzemy tego kandydata, który uzyska największe poparcie mieszkańców. Czekamy na prezentację osób, które zamierzają powalczyć o fotel szefa Jeleniej Góry, ale jeśli żadna z nich nie spełni naszych oczekiwań, jesteśmy gotowi wyłonić takiego kandydata z własnych członków – zapowiadają.

Działacze przedstawiają ogólny – i jak zaznaczają – wstępny program wyborczy. Na pierwszym miejscu stawiają stworzenie miejsc pracy. Jaki mają pomysł na realizację tej deklaracji? – Obniżenie podatków dla przedsiębiorców i stworzenie podstrefy ekonomicznej – odpowiada Kazimierz Klimek.
- Kolejne to: obniżenie cen wody i ścieków o 30 procent, zamrożenie podwyżek czynszu w mieszkaniach komunalnych oraz podatku od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie Jeleniej Góry do roku 2017 – wymienia Janusz Jędraszko.

Przymierze Obywatelskie chce również bezpłatnych miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania dla niepełnosprawnych (również poza kopertami), a dla pozostałych przez pierwsze 30 minut, zwolnienia z podatku od nieruchomości na pięć lat osób, które zamierzają się osiedlić w Jeleniej Górze, utworzenia przychodni dla osób niepełnosprawnych, uruchomienia budownictwa socjalnego i komunalnego w mieście, dostosowania połączeń linii autobusowych MZK z Jeleniej Góry do gmin ościennych z uwzględnieniem opinii mieszkańców, ograniczenia sprzedaży budynków z zasobów gminnych i przeznaczenia ich na mieszkania zastępcze i socjalne. W swoim programie wyborczym zapisali również: darmowe przejazdy autobusami MZK w dni ustawowo wolne od pracy, poprawienie obsługi klientów MOPS-u w Jeleniej Górze, wypracowanie nowego modelu współpracy między urzędem pracy, Miastem, a ośrodkami pomocy społecznej w gminach naszego powiatu.

W ostatnich punktach znalazły się również: podjęcie działań zmierzających do likwidacji osadników na terenie byłej Celwiskozy czy opracowanie programu pomocowego w powiecie jeleniogórskim zapobiegającego eksmisjom mieszkańców.

- Obecnie popiera nas Korpus Pomocy Wzajemnej, Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ruch Palikota oraz Oburzeni, zapraszamy kolejnych do współpracy – mówią Janusz Jędraszko i Kazimierz Klimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group