Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4478
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyłóżcie się do sukcesu jeleniogórzanki z Chicago

Środa, 17 grudnia 2008, 9:38
Aktualizacja: 10:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przyłóżcie się do sukcesu jeleniogórzanki z Chicago
Fot. Archiwum
Agnieszka Iwańska, wokalistka jazzowa rodem z Jeleniej Góry, ale od pięciu lat zamieszkała za oceanem, gdzie także koncertuje, została nominowana do nagrody Polonusy 2008 w kategorii Artysta Roku przez Wietrzne Radio 1080 Chicago.

– To najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych – informuje Agnieszka. Śpiewa jazz i soul, jest absolwentką jedynego w Polsce Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach ze specjalnością wokalistyka jazzowa.

Agnieszka Iwańska wygrała kilka festiwali jazzowych jak np. Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Gorze czy Międzynarodowy Konkurs Wokalistów Jazzowych w Zamosciu. Współpracowała z utalentowanymi polskimi muzykami takimi jak: Mieczysław Szcześniak, Jan Smoczyński, Sebastian Frankiewicz, Daniel Biel czy Robert Janson.

Po studiach trafiła do Chicago i zalożyła swój zespół, z którym – wraz z cenionymi na rynku amerykańskim muzykami – gra utwory jazzowe, jak również piosenki popowe i soulowe w jazzowych aranżacjach. Po występie na zeszłorocznych Zaduszkach Jazzowych Agnieszka została określona przez cenionego krytyka muzycznego Howarda Reicha z Chicago Triibune jako "the sound of promise" .

Na początku lata 2008 telewizja Polsat 2 przygotowała o niej reportaż w cyklicznym programie "Oblicza Ameryki" . Obecnie zespół pracuje nad debiutancka plytą, która ukaze sie wiosna 2009.

– Będę ogromnie zobowiązana, jeżeli na Waszej stronie zamieścicie informacje o tym wydarzeniu i poprosicie naszych wspaniałych Jeleniogorzan o wsparcie mojej nominacji poprzez glosowanie w konkursie – pisze do nas Agnieszka

Glosowanie odbywa się poprzez stronę:

http://www.wietrzneradio.com/polonus_2008.asp

a utworów Agnieszki można posłuchać na

www.myspace.com/agnieszkaiwanska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group