Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8531
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyjemne zakończenie weekendu w JCK

Poniedziałek, 31 maja 2021, 15:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przyjemne zakończenie weekendu w JCK
Fot. Tomek Raczyński
Zespół Hash Cookie wystąpił w niedzielny wieczór (30.05) w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA był okazją do przyjemnego zakończenia weekendu z muzyką, która koiła duszę.

Zespół występuje w składzie: Kamil Klusek - gitarzysta i kompozytor, Piotr Cieślak – cajón i inne instrumenty perkusyjne, Grzegorz Salata - ukulele i gitara basowa, Daria Pol - wokalistka, autorka tekstów, instrumenty klawiszowe.

Grupa ma na koncie liczne sukcesy w ramach przeglądów i festiwali, kilkukrotnie grała na żywo w radiowej Trójce, a jej debiutancka płyta EP „Na Wspak” wydana w niewielkim nakładzie, dzięki współpracy z MGDK w Końskich rozeszła się niemalże co do sztuki już w dniu jej wydania. W 2019 roku zespół zadebiutował długogrającym wydawnictwem pt. "Dom". Słuchaczy przekonuje głos Darii, w którym umiejętności techniczne idą w parze z wrodzoną, unikatową barwą, dodatkowo głos ten podany jest w towarzystwie niebanalnego instrumentarium - czytamy na stronie zespołu na FB.

Podczas koncertu w Jeleniej Górze grupa klasyfikująca swoją muzykę jako akustyczny indie pop, wykonała utwory z dotychczasowego repertuaru, ale i nowe - jeszcze nie prezentowane. Jak mówiła wokalistka, był to ich pierwszy koncert z publicznością po przerwie spowodowanej pandemią i bardzo się cieszą, że mogli wrócić do prawdziwego grania, gdyż koncertu online nie dają feedbacku, który artystom jest niezbędny do działalności.

Kolejne wydarzenia w ramach MFTiKA PESTKA już we wtorek (1.06) - od godz. 11:00 mnóstwo atrakcji czeka na dzieci na Placu Ratuszowym, następnie o godz. 18:00 odbędzie się koncert Kroke, a na zakończenie dnia wernisaż wystawy fotografii teatralnej.

Plan na wtorek (1.06):

PLAC RATUSZOWY
Start 11.00
Warsztaty i prezentacje cyrkowe, GAJA YRITIS, (Czechy), TOBI SHOW, Jelenia Góra, Warsztaty i prezentacje teatralne: „Ciosek i Judytka”, TEATR LALEK MARKA ŻYŁY z Rybnika, „Divadýlko Mrak” Havlíčkův Brod ( Czechy), „Czerwony Kapturek”, TEATR NEMNO z Rzeszowa
„O Smolíčkovi", Petrpaslíkovo divadlo (Czechy), „O Czerwonym Kapturku”, TEATR „AKADEMIA WYOBRAŹNI” z Wrocławia/Lądka-Zdroj
„Kaszparek w Jeleniej Górze”, Teatr Ahoj (Czechy), „Bajcarz”, TEATR HaCha z Jastrzębia Zdroju, BAŚŃ O DWÓCH BRACIACH - ballady i opowieści.

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 18.00
Koncert: KROKE

Galeria Korytarz JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 19.00
Otwarcie wystawy - Konkurs Fotografii Teatralnej / Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie WYSTAWA FINALISTÓW i LAUREATÓW V edycji KONKURSU FOTOGRAFII TEATRALNEJ (zdjęcia z sezonu 2018/2019).

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
103
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group