Jeżów Sudecki: Przyjaciele Gola ogrywają lidera

Poniedziałek, 15 września 2008, 2:41
Aktualizacja: 2:44
Autor: Mateusz Banaszak
W świetnej formie i w sportowych nastrojach zaprezentowali się piłkarze Przyjaciół Gola, wygrywając na boisku w Jeżowie Sudeckim z dotychczasowym liderem tabeli – LZS Kostrzycą 3:0

W pierwszej połowie Przyjaciele Gola wypracowywali sobie przewagę, która zamieniła się na zdobycze bramkowe dopiero w drugiej odsłonie meczu. Po przerwie Przyjaciele rzucili się do masowych ataków, które już w 50 minucie przyniosły efekt w postaci bramki. Na listę strzelców wpisał się Jałgiejczuk, wykorzystując błąd obrony.
Po kolejnych 15 minutach, jeleniogórzanie mogli cieszyć się z drugiej bramki, bo tym razem Michał Szczotka, sprytnie oszukał obrońców Kostrzycy i pewnie zdobył kolejną bramkę.

Przy stanie 2:0, sędzia dyktuje karnego dla gości. Gdyby przyjezdni wykorzystali ten podarowany przez piłkarzy Przyjaciół prezent mogliby myśleć o nawiązaniu walki z silnym rywalem.
Niestety, do piłki podszedł Edward Łyczek, który nie miał tego dnia szczęścia i fatalnie przestrzelił z 11 metrów.

To podziałało na jeleniogórzan , którzy zaczęli jeszcze uporczywiej atakowć na bramkę Kostrzycy. Dzięki zaangażowaniu i konsekwencji, Przyjaciele Gola zdobyli kolejną bramkę. Strzelcem bramki okazał się Łukasz Janik, który obsłużony przez kolegę świetnym podaniem w uliczkę z głębi pola, nie miał wyjścia i musiał wpakować piłkę do siatki. Tak też zrobił, tym samym ustalalił wynik spotkania na 3:0 .

Po spotkaniu radość Przyjaciół Gola, nie miała końca. Piłkarze tego debiutującego w B – klasie zespołu, na środku boiska skupieni w kręgu, oddawali się zasłużonej radości – tańcząc i spiewając „ Tak się bawi, tak się bawi..” Miejmy nadzieję, że beniaminek w następnych meczach równiez pokazę wysoki poziom gry, czego serdecznie życzymy.

Przyjaciele Gola – LZS Kostrzyca 3:0 (0:0)
Bramki : 50’ Jałgiejczuk, 65’ Szczotka, 83’ Janik

Przyjaciele: Miturski – Bukat, Łebzuch (65’ Gajewski), Kuźniar, Ziobro, Lizak (46’ Suboczewski), Jałgiejczuk, Janik, Szczotka (80’ Jemai), Ciszewski, Łęcki (46’ Jankowski).

Kostrzyca: Mrozik – Muzyczko, Rams, Wielosik, Borek, Drogos, Ługoński, Gurazda (59’ Janos), Łyczek, K. Krzyszkowski, Ł. Krzyszkowski (35’ Barnaś, 64’ Kądzielewski).