Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8997
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przygotowania do cieplickich wyborów nabierają tempa

Czwartek, 27 stycznia 2011, 9:18
Aktualizacja: Piątek, 4 marca 2011, 8:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przygotowania do cieplickich wyborów nabierają tempa
Fot. TEJO
Do 31 stycznia urząd miejski przyjmuje zgłoszenia kandydatów do składów komisji w wyborach do rady dzielnicy Cieplic, a od 8 do 25 lutego kandydaturę na jednego z piętnastu radnych mogą zgłaszać zainteresowani. Wybory odbędą się 20 marca. Uprawnionych do głosowania jest około 12 tys. mieszkańców. Ciepliccy rajcy będą pracować społecznie.

W związku z ogłoszonymi wyborami do Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”, mieszkańcy będą mogli głosować na swoich faworytów w siedmiu komisjach obwodowych. Ich siedziby będą się znajdowały w tych samych miejscach, w których odbywały się listopadowe wybory samorządowe: w Pałacu Schaffgotschów (filia Politechniki Wrocławskiej na Pl. Piastowskim 27), gdzie lokal jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Parasol” przy ul. Fabrycznej 1a, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK 14a, w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków 2a, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplicka 34, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2.

Obszar Cieplic, którego mieszkańcy mają uprawnienia do głosowania, jest zbliżony do IV okręgu wyborczego z wyłączeniem kilku ulic i odcinków. M.in. nie obejmuje wszystkich domów z ulicy Lubańskiej, na głosowanie nie pójdą też mieszkańcy ul. Junaków, Ceglanej, Cichej, Kowalskiej, Michejdy i Poprzecznej.

Kandydaci do rady dzielnicy będą mogli zgłaszać się do komisji wyborczych od 8 do 25 lutego. Zainteresowani muszą jednak spełnić dwa podstawowe warunki: muszą na stale zamieszkiwać na terenie Jeleniej Góry oraz nie mogą mieć rodzinnych powiązań z osobami kandydującymi do rady. Nie mogą być też karani. Zgłoszenia należy składać na formularzach dostępnych na stronie BIP urzędu miasta w Jeleniej Górze lub w Punkcie Obsługi Interesanta przy ul. Sudeckiej 29. Wszystkich kandydatów wyborcy poznają do 28 lutego.

Obwodowa komisja wyborcza zostanie powołana do 3 lutego. Zgodnie z uchwałą rady miasta, jej przewodniczący otrzyma 150 zł, a jej członkowie po 120 zł. Tymczasem radni z Cieplic nie dostaną diet za pracę: będą sprawowali mandat społecznie.

Do pięcioosobowej okręgowej komisji wyborczej natomiast z rady miasta zaproponowano Jerzego Lenarda, Jerzego Pleskota oraz Janusza Wojtasa. Dwóch pozostałych wyłoni prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group