Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1939
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przygotowania do budowy

Wiadomości: Region
Piątek, 23 października 2020, 7:01
Autor: WAC
Fot. GDDKiA
Trwają procedury formalne wymagane do rozpoczęcia budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej na Dolnym Śląsku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki, czyli środkowego odcinka przyszłej S8 Kłodzko - Wrocław (Magnice).

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest niezbędna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej został dołączony raport o oddziaływaniu na środowisko tej inwestycji, który jest jednym z elementów procedury oceny oddziaływania na środowisko przeprowadzanej przez RDOŚ, przed wydaniem decyzji środowiskowej. Jest to opracowanie, w którym dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy drogi ekspresowej S8 w zakresie hałasu, zanieczyszczeń powietrza, jakości wód oraz zawarto informacje na temat oddziaływania na inne elementy środowiska (rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie).  

Na podstawie wymienionych wyżej analiz wskazane zostały działania minimalizujące i kompensujące. Określona została m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód, nasadzeń zieleni, zakresu nadzoru przyrodniczego, itp.  

Każdy, kto jest zainteresowany oddziaływaniem planowanej inwestycji na środowisko, ma możliwość zapoznania się z ww. raportem na etapie konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone przez RDOŚ we Wrocławiu w trakcie procesu wydawania decyzji środowiskowej.

Twoja reakcja na artykuł?

26
72%
Cieszy
2
6%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group