Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2596
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 29 października 2016, 7:21
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2016, 8:20
Autor: Anna Kaczmarczyk/ Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Tora
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Dorka, Barlie i Tora – to trzy kolejne psiaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na nowy dom i kochających właścicieli. O tych niezwykłych czworonogach tradycyjnie opowiada Anna Kaczmarczyk, wolontariuszka schroniska.

Dorka zwraca uwagę przede wszystkim swoim wyglądem. Ta młoda, 4-letnia suczka o znacznej posturze i masywnej sylwetce z całą pewnością zasługuje na wszelkie pochwały jeśli chodzi o urodę. Może wydawać się nieco wyniosła, ale to błędne wrażenie. Dystans przez nią budowany wynika tylko z jej lęku przed nowymi osobami. Przełamać bariery jest łatwo. Dorka potrzebuje kilka minut, aby przekonać się do ludzi. W ostatnim czasie dotknęła ją tragedia-straciła ukochanego pana. Przeżyła to ogromnie, nie chciała jeść, nic ją nie interesowało. W schronisku zaczyna swoje nowe życie i bardzo możliwe, że właśnie tutaj spotka rodzinę, z którą spędzi resztę swoich lat. Czym możemy zachęcić Państwa, abyście zwrócili uwagę na Dorkę? Przede wszystkim to ogromnie mądra i wrażliwa suczka. Wspaniale wykonuje komendy, pięknie chodzi na smyczy. I choć jeszcze odrobinę lęka się ludzi, to robi wszystko, aby zmienić swoje nastawienie. Chce tego i wyraża gotowość do zmian. Ta wspaniała i bardzo inteligentna suczka z całą pewnością szybko przystosuje się do życia w nowym domu.

Barlie to około 2-letni, niewielki kundelek o brązowej sierści. Trafił do naszego schroniska w wyniku interwencji, właściciel nie potrafił należycie zająć się swoimi psami. Barlie przyjechał do nas ze swoją rodziną-mamą i tatą. Cała grupa psów na początku była ogromnie nieufna, trudno było nawiązać z nimi porozumienie. Najszybciej do człowieka wyszedł właśnie Barlie - najmłodszy i chyba z najmniejszym bagażem złych doświadczeń. Na początku nawet zdarzało się, że otrzymywał burę od rodziców za to, że wyszedł przed szereg. Ale ciekawość w stosunku do człowieka była większa niż lęk i nieufność. Barlie szybko nauczył się odwzajemniać przyjacielskie gesty. Paradoksalnie jednak jego rodzinie udało się szybciej znaleźć nowe domy. Jego rodzice zdecydowanie wyróżniali się urodą, bardziej zwracali uwagę odwiedzających. Barlie być może nie posiada oryginalnego wyglądu, ale odznacza się wspaniałym charakterem. W swoim dotychczasowym życiu nie otrzymał zbyt wiele dobrego od człowieka. Jednak szybko nauczył się, że ludzie także mogą stać się przyjaciółmi. Jest posłuszny, uważny, szybko uczy się nowych rzeczy. Nadrabia w przyspieszonym tempie wiele zaległości, nigdy nie przeoczy okazji, aby przytulić się do człowieka. Barlie z pierwszych dni jego pobytu w schronisku to już zamierzchła przeszłość. Obecnie czeka na Państwa pełen nadziei. Liczymy na to, że wkrótce pozna ludzi, którzy w tym niepozornym psiaku dostrzegą i docenią jego piękne serce.

Tora to 3-letnia, średniej wielkości suczka o niezwykłych, ale jakże pięknych dwukolorowych oczach. To znak szczególny jej wyglądu, który dodaje jej tajemniczości, ale również sprawia, że nie sposób jej pomylić z żadnym innym psem w schronisku. Tora jest spokojną i ułożoną suczką, doskonale żyje z koleżankami z boksu. Ma w sobie wiele pozytywnej energii, ale i spokoju, który zawsze jest wyczuwany przez inne psy. Dzięki temu automatycznie obdarzana jest akceptacją i przyjaźnią. Do ludzi Tora podchodzi z delikatną rezerwą, ale jej obawy szybko znikają. Trzeba tylko odpowiednio do niej podejść, w przypadku płochliwych, jak Tora psów, zawsze sprawdza się spokój i pewność siebie. Te emocje udzielają się zwierzęciu a od tego tylko krok do pełnego porozumienia. Torę charakteryzuje nie tylko piękny wygląd, ale i niezwykły charakter. To pełna oddania dla człowieka suczka, która szybko pozbywa się obaw w stosunku do nowo poznanych osób. Jej nieśmiałość przeistacza się w akceptację, całkowite zaufanie. Wprost proporcjonalnie do tego procesu rośnie także jej radość życia. W Torze budzą się nowe pokłady pozytywnej energii, które przekładają się na jej potrzebę zabaw i figli. Mamy więc pewność, że Tora człowiekowi, który ją zrozumie i zaakceptuje z pewnością ujawni jeszcze wiele innych, wspaniałych cech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group