Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 1 października 2016, 7:02
Aktualizacja: Niedziela, 2 października 2016, 8:14
Autor: Anna Kaczmarczyk/ Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Argo
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Mądry i tajemniczy Argo, drobny Harry ze sterczącymi lisimi uszkami i pogodny Chester – to kolejne trzy niezwykłe psiaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na nowy dom. Tradycyjnie pisze o nich Anna Kaczmarczyk, która – tak jak my – ma nadzieję, że znajdą się ludzie pełni miłości i troski, którzy przygarną te zwierzaki zmieniając ich los.

Argo to średniej wielkości pies o surowej powierzchowności, z pozoru samotnik. Po bliższym poznaniu okazuje się być wspaniałym i mądrym czworonogiem. Eksplozja radości nie jest w jego stylu, ale za to okazuje zaprzyjaźnionym ludziom wiele oddania. Argo nie zrobi pierwszego kroku. Nie będzie zwracał na siebie uwagi poszczekiwaniem czy skakaniem na kraty. Ale i on zawsze czeka i jest w gotowości do nawiązania nowych znajomości. Inicjatywa musi jednak wyjść od ludzi. Zaręczam jednak, że Argo szybko odwzajemni się tym samym. Warto, naprawdę, zatrzymać się przy boksie numer 23 na dłużej. Pozornie niedostępny, a tak naprawdę ogromnie stęskniony za towarzystwem ludzi. Ten piękny i mądry 5-letni pies bardzo zasługuje na chwilę uwagi. Jestem pewna, że ten czas sprawi, że będziecie Państwo zdecydowani poznać go lepiej.

Harry to niewielki, 2-letni pies o drobnej posturze i charakterystycznych, sterczących lisich uszkach. Jest on znakomitym przykładem jak dzięki sile ducha można radzić sobie w kompletnie niesprzyjających okolicznościach. Harry ma lekki niedowład tylnych łap, co w normalnych warunkach jest już utrudnieniem w funkcjonowaniu, a w schronisku jest to odczuwalne szczególnie. Śliskie posadzki stwarzają liczne bariery, lecz dla Harrego nie ma rzeczy nie do pokonania. Szybko przystosował się do niesprzyjających okoliczności i właściwie dla niego nie stanowi to kompletnie problemu. Na wybiegu zaś, kiedy jest puszczony ze smyczy, biega w sposób prawie normalny, a jego radość ze swobody ruchu jest ogromna. Harry jest młodziutki lecz niestety dotknął go już brak zrozumienia ze strony człowieka, brak akceptacji dla jego niepełnosprawności. Właśnie z tego powodu trafił do schroniska. Przez pierwsze dni był bardzo smutny i nieufny lecz szybko zrozumiał, że warto dać szansę nowym osobom. Otworzył się na człowieka, zaczął okazywać radość. Okazało się wtedy jak wielkim jest pieszczochem, a z racji wieku także urwisem:) Zdajemy sobie sprawę, że adopcja psa ze schroniska zawsze wymaga przemyślanej decyzji, zaś adopcja seniora czy tak jak w przypadku Harrego - psa niepełnosprawnego jest szczególnie trudna. Lecz faktem jest także, że Harry jest dobrym i ułożonym psem, który bardzo zasługuje na szansę. Przed nim jeszcze wiele lat życia, których nie powinien spędzić zamknięty w metalowym boksie.

Chester już dosyć dawno zasilił grono naszych podopiecznych. Jego czas na prezentację nadszedł dopiero teraz, gdyż los dosyć mocno pokrzyżował wcześniejsze plany dotyczące jego adopcji. Niestety ta niefortunność spowodowała, że zamiast zasilić grono szczęśliwców mających nowe domy, Chester dalej musi uzbroić się w cierpliwość i czekać na swoją szansę. Czy pies taki jak on, 10-letni o niezbyt oryginalnym wyglądzie ponownie zostanie dostrzeżony? Chcemy mu odrobinę w tym pomóc a piękne zdjęcia w całej dosłowności ukazują jego sposób bycia, delikatność i radość z drobnych rzeczy. Zachowanie Chestera zawsze wypełnione jest pogodą ducha, ta energia z niego emanuje. On nie narzuca się ze swoim towarzystwem człowiekowi, jednak kiedy zostaje dostrzeżony traktuje ten fakt jak wielkie wyróżnienie. Jak każdy senior zna już dobrze życie, potrafi pogodzić się z wieloma rzeczami, lecz nigdy nie zaakceptuje samotności. Psy takie jak Chester mocno kochają ludzi i potrafią odwdzięczyć się za ofiarowaną im pomoc. Najmocniej ze wszystkich psów w schronisku, seniorzy lgną do człowieka. Godząc się z upływającym czasem, chłoną każdą chwilę z ludzkimi przyjaciółmi, których kochają ogromnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group