Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 11 czerwca 2016, 8:31
Aktualizacja: Niedziela, 12 czerwca 2016, 8:22
Autor: AK/jel
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Snajper
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Biti, Snajper i Bąbel to to kolejne trzy zwierzaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na nowy dom. Opowiada o nich, jak zawsze, oddana wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

Biti - zaledwie roczny pies o urodzie w typie corgi - ma przepiękną trójkolorową sierść i bardzo charakterystyczne "lisie" uszka. Nie jest duży ale bardzo skoczny i zwinny, aktywne spędzanie czasu należy do jego ulubionych zajęć. Na początku pobytu w schronisku nie potrafił skoncentrować się na jednej rzeczy czy też jednym człowieku. Za dużo było dla niego bodźców, wszystko niezmiernie go interesowało. Na szczęście ten czas mamy już za sobą. Przypuszczalnie nowi właściciele będą także musieli przetrwać taki okres adaptacyjny. Zalecamy cierpliwość i spokój, ponieważ w naszym przypadku sprawdziło się to bardzo dobrze. Teraz możemy już spędzać czas koncentrując się na zabawach i dzięki temu z każdą chwilą coraz lepiej poznajemy charakter Bitiego. Na pewno jest bardzo bystry i szybko się uczy, w mig pojął elementarne zasady obowiązujące w schronisku. Biti bardzo ładnie chodzi na smyczy, słucha uwag człowieka, widać w nim wielkie chęci do nauki. To pojętny i mądry uczeń, dlatego mamy pewność, że w nowym domu szybko przyswoi sobie panujące reguły. To wspaniały i bardzo mądry pies, więc nie mamy wątpliwości, że szybko przyswoi sobie reguły życia w rodzinie i egzystowania z innymi zwierzętami.

Snajper to 7- letni niewielki kundelek o rudej sierści. Z zachowania w boksie wynikało, że jest ogromnie zestresowany i z każdym dniem poddaje się coraz większej rezygnacji. Nie chciał jeść, przestał wychodzić z budy. Zachowywał się tak, jakby chciał się stać niewidoczny, nie zależało mu na niczym. Wyciągnięcie go z tej apatii nie było trudne, lecz wymagało zdecydowania. Snajper na początku trochę nieufny, stawiał lekki opór lecz szybko przekonał się, że uroki spacerów warte są podjęcia decyzji, aby wyjść ze swojej bezpiecznej kryjówki. A od tego był tylko krok do nawiązania przyjaźni. Teraz głośno domaga się spacerów, głaskania, chce zaistnieć. Niezwykle szczęśliwy na wybiegu, czasami zachowuje się jak szczeniak. Radość jaka z niego emanuje pokazuje, jak niewiele czasami potrzeba do czerpania radości z każdej chwili. Teraz Snajperowi, tak odmienionemu, do pełni szczęścia brakuje tylko jednego, zasadniczego elementu. Rodziny takiej, dzięki której Snajper na nowo uwierzy w ludzi.

Bąbel jest niewielkim, 7- letnim psem o czarnej, aksamitnej sierści. Przypomina jamnika. Żeby go poznać, trzeba się trochę natrudzić, ponieważ Bąbel z reguły nie wychodzi do odwiedzających. Jego zachowanie nie wynika z niechęci do człowieka, jest to raczej efekt przeraźliwego smutku jaki ogarnął Bąbla zaraz po przybyciu do schroniska. Jest jednym z grupy psów, który apatią i rezygnacją reagują na zamknięcie i odosobnienie. Do tego jego mechanizm obronny uaktywnił się tak mocno, że Bąbel praktycznie przesypia całe dnie, kompletnie nie reagując na hałas i działalność innych psów. Na początku martwiliśmy się, że może jest chory, jednak poprzez kilka spotkań udało się całkowicie obalić tę tezę. Bąbel po prostu nie może być pozbawiony towarzystwa człowieka. W obecności ludzi nabiera energii i przemienia się w całkowicie innego psa. Uwielbia się bawić, spacerować, przebywać na świeżym powietrzu. Jest grzeczny i posłuszny. Obecność ludzi Bąbel ceni sobie najbardziej. Być może całe swoje dotychczasowe życie spędził u boku człowieka. Być może nie chce i nie umie być sam. Ale widząc jego radość i ożywienie podczas odwiedzin mamy całkowitą pewność, że im dłużej pozostaje on w schronisku tym trudniej mu będzie każdego dnia. To bardzo smutny scenariusz ale Państwo mogą dopisać do niego szczęśliwe zakończenie. Dając Bąblowi szansę na dom, ofiarujecie mu jednocześnie coś bardzo cennego- siłę i motywację do życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group