Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7979
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przy wigilijnym stole nikt nie czuł się samotny

Piątek, 22 grudnia 2017, 8:35
Aktualizacja: Sobota, 23 grudnia 2017, 4:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przy wigilijnym stole nikt nie czuł się samotny
Fot. Przemek Kaczałko
Władze Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej drugi rok z rzędu zaprosiły do wigilijnego stołu członków spółdzielni, którzy są samotni, bądź czują się samotni. W czwartkowy wieczór (21.12) w Sali Arka na jeleniogórskim Zabobrzu każdy miał okazję poczuć magię świąt.

W kolacji wigilijnej wzięło udział ponad 80 osób. Poza zarządem i radą nadzorczą, był też przedstawiciel miasta w osobie Jerzego Łużniaka (zastępcy prezydenta) oraz duchowni.

- W zeszłym roku nasza inicjatywa spotkała się z bardzo miłym przyjęciem, więc nie wyobrażałem sobie nie zrobić tego w tym roku - powiedział Mirosław Garbowski, prezes JSM. Uczestnicy poza tradycyjnym opłatkiem, składaniem życzeń oraz skromnym posiłkiem, mogli wysłuchać dzieci z Zabobrza - wystąpiła schola działająca przy Parafii św. Jana oraz muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści z filii przy Szkole Podstawowej Nr 11. Było też losowanie 16 bombek, które brały udział w konkursie organizowanym przez spółdzielnię (Magiczna Bombka).

- Inicjatywa zrodziła się, gdy pan prezes rzucił mi luźny pomysł takiego spotkania wigilijnego i stwierdziłam, że to genialny pomysł. Moja współpraca ze spółdzielnią polegała na organizacji imprez dla rodzin z dziećmi, ale stwierdziliśmy, że trzeba też się zająć tymi, którzy najbardziej w okresie przedświątecznym, potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem - wspomina Magdalena Pruś z Vesny.

- To ważne, że spółdzielnia dba o mieszkańców i podsumowuje rok takim spotkaniem organizacyjnym - przyznał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Jak widać, zarząd i rada nadzorcza nie są oderwane od spółdzielców - dodał przedstawiciel władz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group