Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8851
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Przez śnieg trzy godziny do domu. W Michałowicach (nie) odśnieżali

Środa, 25 stycznia 2012, 13:54
Aktualizacja: 16:11
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Przez śnieg trzy godziny do domu. W Michałowicach (nie) odśnieżali
Fot. Mieszkańcy
Zimą mieszkańcy Michałowic nie są pewni, kiedy wrócą do domów, bo są poważne problemy z odśnieżaniem. – Droga z pracy zajęła mi trzy godziny. Pługu nie było przez całą noc – pyta Marcin Piątek. MPGK tłumaczy, że pługi odśnieżają drogę, jeśli tylko ktoś zgłosi taką potrzebę.

- Zwykle droga do domu zajmuje mi pół godziny, tym razem jednak, w minioną niedzielę, trzy godziny odkopywałem samochód z zasp. Brodziłem w śniegu po kolana. Droga była zasypana aż od Jagniątkowa do samych Michałowic. Rano zadzwoniłem do MPGK zapytać, dlaczego nie jeżdżą pługi. Powiedziano mi, że pług przejeżdżał o drugiej w nocy i musiałem go przeoczyć. To ciekawe, bo w tym czasie odkopywałem właśnie samochód. Pług przejechał dopiero w poniedziałek. Taka sytuacja powtarza się co roku – opowiada Marcin Piątek.

Tymczasem Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zajmuję się odśnieżaniem dróg przyznaje, że w minioną niedzielę pług do Michałowic nie wyjechał.
- Kiedy są obfite opady śniegu, w pierwszej kolejności odśnieżamy główne ulice Jeleniej Góry. W minioną niedzielę pług nie jechał do Michałowic, bo nie mieliśmy żadnego zgłoszenia, że panują tam trudne warunki. Nie ma sposobu, abyśmy wiedzieli, co dzieje się na każdej z dróg. Jesteśmy w stałym kontakcie policją i z dyspozytorem MZK , który informuje nas o stanie na drogach, ale nie wszystkich. Jeśli nie mamy zgłoszeń, że droga jest zasypana, nie wyjeżdżamy, bo gdybyśmy chcieli jeździć wszędzie, pieniądze na utrzymanie dróg skończyłyby się nam na początku zimy – usprawiedliwia się Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Zgłoszenia o zasypanych i nieprzejezdnych drogach przyjmowane są całą dobę pod numerem 75 64 20 118.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
266
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group