Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9146
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przewodnicy i ratownicy górscy z psami na zajęciach w przedszkolu

Piątek, 10 maja 2013, 8:26
Aktualizacja: Sobota, 11 maja 2013, 9:09
Autor: MP14
Jelenia Góra: Przewodnicy i ratownicy górscy z psami na zajęciach w przedszkolu
Fot. MP14
Aby dzieci mogły mądrze i bezpiecznie obcować z czworonożnym przyjacielem, muszą być tego nauczone. Powinny też poznać i zrozumieć psychikę zwierzęcia. Dlatego w jeleniogórskim Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 oprócz prowadzonych zajęć z dogoterapii, nauczycielki nawiązały współpracę z Karkonoskim Klubem Owczarka Niemieckiego i zorganizowały cykl zajęć z udziałem psów.

Pobyt psów w przedszkolu budziła u dzieci mnóstwo emocji. Nawet największe wiercipięty skupiły się na prowadzącym pogadankę przewodnikiem Robercie Czechowskim, który odwiedził placówkę z suczką Hanti. W przedszkolu gościli też: Milena i Piotr Tomaszewiczowie z Korbą, Tomasz Trusewicz z Grotem oraz Urszula Sobczyk. Dali oni pokaz niezwykłych umiejętności swoich pupili oraz starali się uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt. Uczyli, jak być odpowiedzialnym opiekunem, podpowiadali, jak zachować się w sytuacjach wyglądających groźnie.

W placówce odbyła się również prelekcja z udziałem członków GOPR Piotrem Zamorskim oraz Tomaszem Trusewiczem, na której dzieci mogły poznać pracę psów ratowników.

- Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego chętnie prezentuje swoją pracę na bezpłatnych pokazach. Zajęcia są dobrze zaplanowane, dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Spotkania są szansą na wykształcenie w nich dobrych nawyków, okazją do bezpiecznej zabawy z psami, a dla członków organizacji szansą na rozmowę z wychowawcami czy rodzicami – informuje Joanna Konopka z Przedszkola nr 14. - Współpraca ta jest niezbędna, by podtrzymać nabyte przez dzieci umiejętności w codziennych kontaktach ze zwierzętami - podkreśla.

Nauczyciele oraz dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 są bardzo wdzięczne Karkonoskiemu Klubowi Owczarka Niemieckiego oraz Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu za nawiązaną współpracę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group