Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8141
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przetarg na wodociąg w Małej Kamienicy

Piątek, 26 stycznia 2018, 8:42
Aktualizacja: Sobota, 27 stycznia 2018, 10:38
Autor: WAC
Region: Przetarg na wodociąg w Małej Kamienicy
Fot. WAC
Ruszyła procedura przetargowa, mająca wyłonić firmę, która ma wybudować wodociąg i sieć kanalizacyjną dla Małej Kamienicy w gminie Stara Kamienica.

Budowa wodociągu ma rozwiązać problem z zaopatrzeniem w wodę, jaki od pewnego czasu mają mieszkańcy tej wsi. Do tej pory korzystali oni z przydomowych studni, które jednak w ostatnich latach wraz z obniżeniem wód gruntowych zaczęły wysychać.

Na przeprowadzenie inwestycji gmina, otrzymała prawie 2 miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Jako, że całkowita wartość prac wynosi 3,2 mln zł, pozostałą sumę samorządowy chcę uzyskać dzięki pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Projekt inwestycji przewiduje wykonanie 145 przyłączy, zaś długość sieci wyniesie około cztery kilometry. Dzięki temu, że woda do Małej Kamienicy popłynie poprzez wpięcie do wodociągu Starej Kamienicy koszty inwestycji będą niższe. Nie trzeba będzie budować osobnej stacji uzdatniania oraz oczyszczalni ścieków.

Oferty firm zainteresowanych realizacją inwestycji przyjmowane będą do 20 lutego. Całość prac ma zakończyć się do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group