Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10814
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Przestroga dla pijanych kierowców

Sobota, 4 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 14:09
Autor: Polskie Radio Wrocław, 96,7 FM
Rekordowo surowa kara dla kierowcy, który po pijanemu spowodował wypadek, w którym zginęły cztery osoby. Wrocławski sąd rejonowy skazał 27-letniego Macieja Grochowskiego na 13 lat więzienia i dożywotnio zakazał mu kierowania pojazdami mechanicznymi.

-Ten surowy wyrok ma sprawić, że każda pijana osoba, która wsiądzie do samochodu i przekręci kluczyk w stacyjce będzie miała świadomość, iż może kilkanaście lat spędzić w więzieniu – mówiła sędzia Dobromira Myszakowska. Zaznaczała, że w tej sprawie nie ma wątpliwości.

Oskarżony feralnego majowego dnia ubiegłego roku wsiadł mając 2,5 promila alkoholu w organizmie do samochodu i spowodował wypadek, w którym zginęły cztery osoby. Wcześniej dwukrotnie został zatrzymany po pijanemu na kierowaniu samochodem w czasie, gdy miał odebrane prawo jazdy.

Sędzia nie orzekła maksymalnego wyroku 15 lat, bo oskarżony przyznał się do zarzutów i wyraził skruchę. Będzie miał 13 lat na przemyślenie swojej postawy – dodała sędzia. Jeden z krewnych komentując wyrok powiedział: jeden wyeliminowany na 13 lat, ale takich są jeszcze tysiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group