Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5314
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przeprowadzka przychodni i MOPS–u w Szklarskiej Porębie

Poniedziałek, 23 września 2013, 7:47
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2013, 7:42
Autor: Mea
Region: Przeprowadzka przychodni i MOPS–u w Szklarskiej Porębie
Fot. Archiwum UM
Do końca przyszłego tygodnia zakończy się przenoszenie przychodni z ul. Jedności Narodowej na ul. Szpitalną w Szklarskiej Porębie. – W budynku po przychodni będzie siedziba MOPS–u, organizacje kombatanckie, związek żołnierzy, Miejska Komisja Alkoholowa, Miejski Komitet Pomocy Społecznej oraz Związek Emerytów – powiedział Feliks Rosik, sekretarz Urzędu Gminy Szklarska Poręba.

Dwie poradnie: dziecięca i stomatologiczna już zostały przeniesione z ul. Jedności Narodowej do budynku przy ul. Szpitalnej. Prowadzony jest tam Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i poradnie specjalistyczne, przyjmuje chirurg, okulista, stomatolog, neurolog jest USG, RTG i rehabilitacja. Od października będą tam przyjmować lekarze interniści i pediatrzy oraz powstanie punkt laboratorium analitycznego.

– Poradnia ogólna będzie przeniesiona do końca września. Takie zmiany były potrzebne. Stara placówka nie spełniała wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej remont był nieopłacalny - powiedział Feliks Rosik.

Teraz pacjenci będą mogli liczyć na kompleksową obsługę. – Ze środków unijnych i wkładu własnego miasta już wcześniej dostosowaliśmy pomieszczenia na ul. Szpitalnej do wymogów NFZ, został kupiony również nowy sprzęt. Całość kosztowała ok. 2 mln zł. Planujemy poszerzyć parking. Ponadto zorganizujemy płatny transport miejski do nowej przychodni, który ułatwi mieszkańcom dalszych osiedli przyjazd – mówił sekretarz.

Do przychodni będzie można dojechać autobusami, które będą kursować na trasie: ul. Okrzei (SP nr 1), przystanek PKS, ul. Demokratów, Dworzec PKP, ul. Szpitalna. Jeżeli uda się to uzgodnić z zarządcą drogi, powstanie także przystanek przy komisariacie policji.

- W budynku po przychodni wykonamy częściowy remont i na przełomie roku przeniesiemy tu MOPS, budynek po tej placówce przeznaczymy na mieszkania - powiedział Feliks Rosik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group