Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6944
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przeprowadzka MOPS

Wtorek, 3 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Przeprowadzka MOPS
Fot. Jelonka.com
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni siedzibę. Zajmie budynek po byłym III Liceum Ogólnokształcącym im. Śniadeckiego.

Szkoła, popularny "Chemik", przeniosła się dwa lata temu do budynku po zlikwidowanej „Budowlance”. Dwie placówki połączono w jeden Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Zabytkowy budynek przy ul. Jana Pawła II od pewnego czasu stoi pusty. Miasto nie zamierza go jednak sprzedać, ale umieścić tam Miejski Ośrodek Opieki Społecznej, który w tej chwili urzęduje w kilku budynkach.

– To ułatwi pracę zarówno urzędnikom, jak i petentom, bo ośrodek znajdzie się w jednym miejscu – mówi Mirosław Jaskólski, naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.
Z informacji nieoficjalnych wynika, że baraki przy ulicy Słowackiego, w których dziś mieści się główna siedziba MOPS, po przeprowadzce mają zostać rozebrane.

Drewniane baraki powstały w 1975 roku jako tymczasowa siedziba prokuratury wojewódzkiej po utworzeniu w ramach reformy administracyjnej województwa jeleniogórskiego.
MOPS mieści się tam od 1994 roku, kiedy oddano do użytku nowy gmach prokuratury przy ulicy Muzealnej.

Budynek przy ul. Jana Pawła II powstał pod koniec XIX wieku jako szpital. Po 1945 roku został zeszpecony dobudowanym dodatkowym piętrem i przeznaczony dla oświaty.
Jeszcze nie jest znany dokłady termin przeprowadzki MOPS do tego gmachu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group