Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 8109
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przegubowce z monitoringiem i nowa myjnia. Będzie czyściej i bezpieczniej?

Piątek, 24 lutego 2012, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2012, 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przegubowce z monitoringiem i nowa myjnia. Będzie czyściej i bezpieczniej?
Fot. Agrafka
Dwa przegubowe autobusy, które w lutym uzupełniły tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze, wyjechały na trasy. Pojazdy nie są fabrycznie nowe nowe, ale są bardzo nowoczesne. Zostały zakupione w leasingu na 30 miesięcy za1 mln 70 tys. zł. Kursują na liniach 6, 7 i 17.

Autobusy przegubowe to sześcioletnie A23. Mają już nową zabudowę, są bardzo nowoczesne, również wizualnie. Każdy z nich ma po 18 m, czworo podwójnych drzwi, 175 miejsc, w tym 45 siedzących. Mają też monitoring wizyjny i niskopodłogowe podwozie. Przed wyjazdem na trasy przeszły szczegółowe przeglądy.

Niebawem funkcjonowanie rozpocznie też nowo wybudowana myjnia dla autobusów, której budowa była ostatnim z trzech zadań realizowanych w ramach projektu „Poprawa jakości komunikacji publicznej w aglomeracji jeleniogórskiej”. Inwestycja obejmowała zakup i montaż gotowej hali o konstrukcji nośnej z ram stalowych, w której zamontowana została nowoczesna myjnia szczotkowa. Wykonawcą tego zadania była firma „BUDOM”.

- Czekamy na pozwolenie na użytkowanie i dopuszczenie obiektu do eksploatacji. Mamy już natomiast pozytywną opinię sanepidu i straży pożarnej. Jest to ogromny krok do przodu, ponieważ poprzednia myjnia wybudowana w połowie lat 70- tych razem z brudem zdzierała z autobusów powłokę lakieru – mówi Marek Woźniak, prezes MZK w Jeleniej Górze.

Koszt budowy nowej myjni to około 1 mln 146 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group