Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4510
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Przedszkole w Mysłakowicach jak marzenie

Sobota, 21 października 2017, 8:29
Aktualizacja: Niedziela, 22 października 2017, 4:22
Autor: Joanna
Mysłakowice: Przedszkole w Mysłakowicach jak marzenie
Fot. Joanna
Po prawie rocznej przerwie uruchomiono przedszkole w Mysłakowicach. Placówka przeszła generalny remont. Do starego budynku dobudowano nową część. Dzięki temu przedszkole zostało powiększone o dwa oddziały. Ponad to placówka jest dostosowana dla dzieci niepełnosprawnych. Ogromną zaletą jest też zamontowanie najnowocześniejszych systemów służących bezpieczeństwu.

Placówka została kompletnie przebudowana z ogromną korzyścią dla dzieci. Przed remontem przedszkole posiadało cztery oddziały przedszkolne w których było 93 dzieci. Teraz placówka została powiększona o dodatkowe dwa oddziały. Aktualnie do przedszkola uczęszcza 135 maluchów. -Stworzenie więcej miejsc było bardzo ważne, ponieważ gmina rozwija się, zapotrzebowanie na miejsca było duże – podkreśla Zdzisława Dulak, dyrektor Przedszkola w Mysłakowicach.

W placówce przygotowano specjalną salę do terapii, która jest dobrze wyposażona. Znajduje się w niej kabina do rehabilitacji. Daje to możliwość przeprowadzania zajęć z dziećmi, które tego wymagają. - Zostało również przygotowane pomieszczenie do ćwiczeń logopedycznych – wyjaśnia dyrektor przedszkola.

Z pewnością ogromną zaletą jest dostosowanie budynku do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W tym celu została zamontowana winda, która posiada funkcję informująca np. o piętrze, na którym się znajdujemy lub o tym, że zamykają się drzwi. Ponad to w budynku nie ma progów. Zapewniono łazienki, wybudowano podjazdy.

Placówka jest wyposażona w windę towarową, która na poszczególne piętra transportuje dzieciom posiłki. – Budynek został dostosowany pod względem bezpieczeństwa na wysokim poziomie – wyjaśnia dyrektor. Zamontowano nowoczesny system p.poż. z funkcją oddymiana, który w sytuacji zagrożenia informuje straż pożarną. W budynku jest bardzo dobrze rozwinięty system wentylacji. Rozbudowano także monitoring.

– Monitoring posiadaliśmy jeszcze przed remontem, ale teraz jest bardziej nowoczesny – opowiada Zdzisława Dulak. Przedszkole jest zamknięte. Rodzice posiadają kody, które umożliwiają im wejście. Nikt obcy do środka się nie dostanie. Przedszkolaki mogą również cieszyć się nowym placem zabaw.

Remont placówki wyniósł około 4 miliony złotych. Gmina Mysłakowice uzyskała na to zadanie dofinansowanie. Z własnych środków dołożyła 800 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group